Įteikti du ženklai „Už nuopelnus Akmenės rajonui“

Akmenė
K. Rohachovos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Akmenės rajono savivaldybės inf.

Akmenės krašto gyventojai šventiškai paminėjo Vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną. Esame turtinga tauta, kuri turi savo valstybę. Esame ryžtingi ir stiprūs, nes sugebėjome atkurti prarastą valstybingumą. Galime džiaugtis Lietuvos istorija, dabartimi, šalį garsinančiais mokslininkais, menininkais, sportininkais. Žinome ar pažįstame daug išskirtinių žmonių ir iš Akmenės krašto.

Tarp iškilių asmenybių yra du žmonės, kurie Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventėje, surengtoje Naujosios Akmenės kultūros rūmuose, apdovanoti garbės ženklu „Už nuopelnus Akmenės rajonui“. Tai akmeniškių kraštietis, Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys, įvertinant jo svarų indėlį, nuopelnus Lietuvos, ir tuo pačiu Akmenės krašto, nacionaliniam saugumui. Taip pat garbės ženklu „Už nuopelnus Akmenės rajonui“ apdovanota Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro vyriausioji choreografė, ilgametė šokių būrelių vadovė Birutė Viktoravičiūtė – už šokio meno puoselėjimą garsinant Akmenės kraštą. Apdovanojimus įteikė Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

B.Viktoravičiūtė gimė, mokėsi ir savo talentą beveik visą laiką skyrė Akmenės kraštui. Ji bene labiausiai garsėja kaip jaunimo tautinių šokių kolektyvų vadovė, nors šokio meno išmokė ir ne vieną suaugusiųjų bei vaikų grupę. B. Viktoravičiūtė parengė savo kolektyvus Lietuvos, Lietuvos moksleivių, Pasaulio lietuvių, Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventėms, tarptautiniams festivaliams. Jos vadovaujami tautinių šokių kolektyvai pelnė gausybę aukštų apdovanojimų įvairiuose konkursuose. 2001 metais jos vadovaujama merginų liaudiškų šokių grupė tapo Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtos „Aukso paukštės“ nominacijos „Geriausia vaikų ir moksleivių šokių grupė ir vadovas“ laureate, o 2002 metais jos vadovaujama Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Gaja“ taip pat apdovanota „Aukso paukšte“. Ir pati B.Viktoravičiūtė inicijavo kelis respublikinius festivalius Akmenės krašte, yra nepamainoma ir rajono, ir dalies šalies švenčių baletmeisterė. Už puikų darbą ji apdovanota gausiais Kultūros ministerijos, Šiaulių apskrities, Akmenės rajono savivaldybės padėkos raštais.

V. Rupšys gimė Šiaulių rajone, baigė tuometę Papilės Simono Daukanto vidurinę mokyklą, nuo 1990 pradėjo tarnybą krašto apsaugos sistemoje. Baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, Baltijos gynybos koledžą Estijoje, JAV sausumos karo koledžą, buvo įvairių karinių struktūrų vadu. 2016 metais V. Rupšys paskirtas kariuomenės Sausumos pajėgų vadu, nuo 2019-ųjų – Lietuvos kariuomenės vadu. Tais pačiais metais V.Rupšiui suteiktas aukščiausias Lietuvoje – generolo leitenanto karinis laipsnis. Jis apdovanotas keliais Lietuvos medaliais, garbės ženklais  ir kitais apdovanojimais, padėkomis, vardinėmis dovanomis.