Įteikti diplomai Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos pirmosios laidos absolventams

Įteikti diplomai Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos pirmosios laidos absolventams
Šiauliai
Zenono Ripinskio nuotr.
Zenonas Ripinskis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vasario 10 d. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (VU ŠA) bendruomenei buvo istorinė diena – įteikti diplomai 1-osios VU ŠA absolventų laidos ir 71-osios laidos nuo Šiaulių aukštosios mokyklos įkūrimo absolventams.

Nuotoliniu būdu vykusioje diplomų įteikimo ceremonijoje buvo įteikti 59 bakalauro ir 71 magistro diplomai, taip pat 42 studijų pažymėjimai profesinių studijų studentams ir 64 studijų pažymėjimai dalinių bei neformaliųjų studijų klausytojams.

Ceremonijos metu dešimčiai magistrantų ir keturiems bakalaurams buvo įteikti Vilniaus universiteto Cum laude (su pagyrimu) diplomai.

Pirmuosius VU ŠA absolventus pasveikino VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, Akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė, direktoriaus pavaduotoja mokslui prof. dr. Diana Cibulskienė, direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Regina Karvelienė, Regionų plėtros instituto direktorė doc. dr. Lina Garšvienė, Edukologijos instituto direktorė doc. dr. Irena Kaffemanienė, Mokymosi visą gyvenimą centro direktorė doc. dr. Rima Bakutytė, alumnų asociacijos prezidentė Ieva Grinienė ir kt.

Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas savo sveikinime absolventams pažymėjo, jog ši diplomų įteikimo ceremonija neįprasta keliais aspektais – tuo, jog pirmą kartą istorijoje ji vyksta nuotoliniu būdu ir tuo, jog absolventai, pradėję studijas viename universitete, diplomą gauna kitame. „Visi esame išorinio įvykio dalyviai, tikėkimės, kad tai simbolinė sėkmingos Vilniaus universiteto istorijos Šiauliuose pradžia! Linkiu, kad ateities veikloje demonstruotumėte atsakomybę ir lyderystę kurdami geresnį ateities pasaulį bei puoselėdami universitetines vertybes – pagarbą vienas kitam, mąstymo atvirumą. Būkite ištikimi tiesai ir žinojimui, atviri diskusijai, kūrybingi, drąsūs ir, svarbiausia – nebijokite klaidų ir sudėtingų patirčių, nes visa tai padės Jums eiti gyvenimo keliu“, – savo sveikinime pirmosios VU Šiaulių akademijos laidos absolventams palinkėjo Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė savo sveikinimo kalboje pažymėjo, jog pandemijos atneštas karantino laikotarpis yra iššūkis visiems – ir studentams, ir visai akademinei bendruomenei. „Visi patyrėme išbandymą – tam tikrą socialinę krizę, bet būtent šiuo metu įsitikinome, kad mokslu grįsti argumentai, mokslo rezultatais grįsti sprendimai gali mums visiems padėti priimti racionalius sprendimus, gali padėti įveikti bet kokią krizę, likti saugiems ir tęsti mums įprastą gyvenimą. Brangūs absolventai, džiaugiuosi, kad šiuo sunkiu metu nusprendėte tęsti studijas ir jas baigti. Tai reiškia, kad mokslas, mokymasis ir studijos tapo jūsų prioritetu. Jūs įgijote laipsnį, kvalifikaciją, papildėte savo kompetencijas ir tapote savo srities profesionalais“, – sveikinimo kalboje absolventams pažymėjo VU ŠA direktorė prof. dr. R. Bilbokaitė.

Šių metų pavasarį studijas Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje baigs dar per 350 absolventų.

VU Šiaulių akademijos diplomų įteikimo ceremonijos pirmosios laidos absolventams vaizdo įrašą galima peržiūrėti bit.ly/3a7yNH4.

Primename, jog nuo šių metų sausio 1 d. Šiaulių universitetas tapo vieno seniausių Europoje ir didžiausio Lietuvoje Vilniaus universiteto dalimi – Šiaulių akademija.