Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt
Penktadienį, gruodžio 15 dieną Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena ir įteikti apdovanojimai už pilietiškumą ir antikorupcines iniciatyvas. Įteikdamas apdovanojimus gydymo įstaigų, bendruomenių ir mokyklų atstovams bei moksleiviams, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad antikorupcinis visuomenės švietimas yra viena esminių korupcijos prevencijos priemonių.
„Kovojant su korupcija ypač didelės reikšmės turi pilietinė kiekvieno visuomenės nario pozicija ir atsakomybė, todėl aktyvus įvairių gydymo ir sveikatos priežiūros įstaigų, moksleivių, bendruomenių dalyvavimas antikorupcinėje iniciatyvoje ypač džiugina, nes tai labai padeda formuoti neigiamą visuomenės požiūrį į korupciją, skatina korupcijai netolerantišką aplinką sveikatos priežiūros sistemoje“, – sakė ministras A. Veryga.
Šiais metais veiksmingiausiomis, reikšmingiausiomis ir originaliausiomis antikorupcinėmis iniciatyvomis stiprinant atsakomybės jausmą bei pilietiškumą sveikatos sistemoje – už jaunosios kartos vertybinių nuostatų būti sąžiningais, atsakingais, gerbti pilietines teises ir pareigas ugdymą – pripažintos Šiaulių Gegužių progimnazijos ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos iniciatyvos. Šiose mokyklose buvo surengtas moksleivių piešinių konkursas tema „Ačiū, gydytojau“ ir rašinių konkursas „Korupcija – praeities šešėlis?“.
Padėkos raštais ir suvenyrais apdovanoti ir kitų originalių bei veiksmingų antikorupcinių iniciatyvų autoriai ir vykdytojai. Viena iš jų – VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos Gintaras“ – už antikorupcinės iniciatyvos „Tiesiog. Ačiū“ įgyvendinimą. Įgyvendinant iniciatyvą, sukurta ir atspausdinta 1000 antikorupcinių skrajučių, kurios išdėliotos medicinos ir kitų darbuotojų darbo vietose. Kai pacientai bando atsidėkoti dovanomis, darbuotojai jas grąžina ir įteikia pacientui šią antikorupcinę skrajutę, kurioje primenama, kad už sanatorijos personalo suteiktas paslaugas, kokybišką ir rūpestingą aptarnavimą galima padėkoti, parašant atsiliepimą sanatorijos „Padėkų knygoje“ ar sanatorijos interneto svetainėje.
Apdovanojimą taip pat pelnė VšĮ Karoliniškių poliklinika – už parengtą ir įdiegtą „Bendravimo standartą“, kurį rengdami poliklinikos darbuotojai išgrynino pagrindines vertybines nuostatas ir įtvirtino jas pagrindinių bendravimo principų ir elgesio taisyklių rinkinyje. Ši iniciatyva ypač sveikintina dėl to, kad dažniausia korupcijos priežastis ir nepasitenkinimas gydymo paslaugomis kyla dėl netinkamo arba neteisingai suprasto medicinos personalo elgesio, kurio ugdymui reikia skirti daugiau dėmesio.
SAM padėkos raštai įteikti ir kitiems Antikorupcinių iniciatyvų atrankos dalyviams: VšĮ Nacionaliniam kraujo centrui, VšĮ Respublikinei Šiaulių ligoninei, Valstybinei ligonių kasai prie Ministerijos, Vilniaus psichiatrijos ligoninės darbuotojų profesinei sąjungai, VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninei.
Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama mažinti korupcijos atsiradimo prielaidas sveikatos apsaugos sistemoje, nuolat įgyvendina teisės aktuose numatytas bei kitas korupcijos pasireiškimo riziką galinčias pašalinti (sumažinti) priemones. Jas renginyje apžvelgė sveikatos apsaugos ministro patarėja Nendrė Černiauskienė.
Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti skirtame renginyje dalyvavo ir savo įžvalgomis pasidalino Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnybos atstovas Arūnas Staknys ir Transparency International Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir gydymo bei kitų įstaigų atstovai.
Kasmet skelbiamas kvietimas šalies įstaigoms, institucijoms ir organizacijoms, pacientus ir gydytojus atstovaujančioms organizacijoms, piliečiams (pacientams) teikti paraiškas antikorupcinių iniciatyvų atrankai yra viena iš visuomenės švietimo ir pilietiškumo ugdymo iniciatyvų. Veiksmingiausių antikorupcinių iniciatyvų teikimas ir jų atranka vyksta kiekvieną rudenį, o gruodžio 9 d., minint Tarptautinę antikorupcijos dieną apdovanojami reikšmingiausių iniciatyvų autoriai ir vykdytojai.