Įtartini ginkluotų baltarusių pulkai Lietuvos miškuose: ar pastebime pavojų valstybei savo panosėje?

7c8912fb7126f3f4123c28b25698610692bfe29f
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Savaitės vidurys – gausus naujienų, tačiau tikrai ne visos jos yra malonios. Šį vakarą TV3 laidoje „TOP 3“ – niekaip nepastatomas (bet nuolat brangstantis) Nacionalinis stadionas, Gitano Nausėdos vizitas Šveicarijoje vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume ir ginkluotų baltarusių pulkai Lietuvos miškuose. Kokiu tikslu jie treniruojasi ir su kuo ketina kariauti? Visa tai – jau šį vakarą.

Netoli Vilniaus esančiuose miškuose ir apleistuose poligonuose pastebėti sukarintomis uniformomis vilkintys Baltarusijos piliečiai. Imituodami kovinius veiksmus, su netikrais automatais po miškus lakstantys būriai mokosi kariauti. Tiesa, patys jie save vadina Baltarusijos išlaisvinimo armija. Neva, treniruojasi tam, jog galėtų nuversti savo vadovo Aleksandro Lukašenkos režimą. 

Vis dėlto tokiais jų pažadais linkę tikėti ne visi – įtariama, kad šiame būryje gali būti infiltruotų, su Baltarusijos jėgos ir saugumo struktūromis susijusių asmenų, kurie keltų pavojų Lietuvos valstybingumui. 

„Pasakysiu paprastai – kai prasidėjo invazija, Kijive atsirado daug diversinių, žvalgybinių grupių, kurios siekė įgyvendinti savo tikslus. Jie buvo išsinuomavę butus, atvykę su šeimomis… Jeigu taip buvo daroma Ukrainoje, kas sako, kad taip negali būti pas mus?“ – šio vakaro laidoje retoriškai klaus strateginės komunikacijos specialistas Žilvinas Svitojus. 

Tuo tarpu Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kaščiūnas neabejoja – prieita riba. Lietuvai ne tik nebegalima įsileisti piliečių iš Baltarusijos, bet ir būtina pradėti tinkamai vertinti mums galinčias kilti grėsmes. 

„Mes, kaip valstybė, nenorime tapti kažkokių neaiškių formavimųsi ir sprendimų, kurių niekas nederina su mūsų valstybe, laboratorija. Žiūrėsime į tai principingai“, – sakys jis.

Tad ką tai reiškia Lietuvai? Ar gali būti, kad tai – gera koordinuota operacija, kurios metu tariamas Baltarusijos išvadavimas virstų karo įrankiu prieš Vilniaus kraštą ir visą Lietuvą? 

Kitoje laidos temoje – nesibaigiančios Nacionalinio stadiono statybos sostinėje. Statinio likimas – ne pats šviesiausias. Arba Vilniaus valdžios planuojamas projektas taip ir gali likti nepastatytas, arba kainuos net 40 mln. eurų daugiau nei planuota iš pradžių! O kokios to priežastys, šį vakarą išaiškins tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas ir ekonomistas Raimondas Kuodis.

Galiausiai paskutinėje naujienoje – Pasaulio ekonomikos forumas Šveicarijoje, į kurį dar antradienį išvyko Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Apie tai, kokiu tikslu čia važiavo mūsų prezidentas, žiūrovams papasakos jo patarėjas Frederikas Jansonas. Tiesa, išgirsime ir Seimo nario Mato Maldeikio komentarą, tapsiantį tarsi priminimu apie tai, kodėl šis forumas kartais vadinamas tiesiog pokalbių klubu, kuriame skambios kalbos taip ir lieka tik kalbomis…

„TOP 3“ – pirmadieniais-ketvirtadieniais, 21 val. per TV3!