Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Lietuvoje ir Europoje puikiomis žolės riedulio komandomis garsėjantys Šiauliai pateko ir į pasaulio elitą. 2017 m. Pasaulio jaunimo žaidynėse dalyvavusios šešiolikmetės į namus parsivežė aukščiausios prabos medalius ir įspūdingą žaidynių taurę. Istorinę pergalę jaunimo grupėje užėmusių sportininkių trenerės džiaugiasi komandos vienybe, o merginos prisipažįsta dar gyvenančios pastarųjų dienų įspūdžiais.
img-0119.JPG
Austrijoje – tarsi Olimpinėse žaidynėse
Pasaulio jaunimo žaidynės Austrijos mieste Klagenfurte šiemet vyko birželio 22-25 d. Jos yra rengiamos pagal Olimpinių žaidynių modelį. 12 sporto šakų atstovai nuo 10 iki 18 metų jau tryliktą kartą tarpusavyje varžėsi dėl geriausiųjų vardo. Jaunieji sportininkai galėjo pasijusti kaip tikri olimpiečiai, mat vyko žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos. Beje, šiaulietėms merginoms per atidarymą teko garbė nešti Lietuvos delegacijos vėliavą.
Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ ir Šiaulių sporto gimnazijos jungtinė komanda tokio lygio pasaulinėse žaidynėse dalyvavo pirmąkart, tad iškovotos pergalės ir pelnyta pirmoji vieta – įspūdingas pasiekimas.
„Aš noriu labai pasidžiaugti šitomis žaidynėmis. Iš tikrųjų tai pirma tokia pergalė mūsų mokyklos istorijoje jaunimo grupėje. Laimėti Lietuvos čempionatuose, žinoma, yra smagu, bet laimėti pasaulio jaunimo festivalyje yra visai kas kita. Jūs esate labai geras įvaizdis mūsų mažos Lietuvos“, - džiaugsmo ir pasididžiavimo komanda neslepia „Klevo“ direktorius Svajūnas Mikalčius.
Šiauliečių ryškumas, entuziazmas ir vienybė, apie kuriuos kalba tiek trenerės, tiek pačios merginos, panašu, sužavėjo ir užsieniečius. Sportininkės atskleidžia, kad su jomis vieni po kitų norėjo fotografuotis kitų šalių atstovai, netrūko ir žiniasklaidos dėmesio.
img-0117.JPG
Džiugina komandos vienybė
Nuo 2004 metų rengiamose žaidynėse dalyvavo rekordinis sportininkų skaičius – iš viso 9 000 dalyvių iš 34 pasaulio šalių. Šiaulių žolės riedulio komandai teko varžytis su Ukrainos, Vokietijos, Belgijos ir šeimininkės Austrijos sportininkėmis. Nors šios komandos priklauso Europos elitui, lietuvėms didesnio vargo, kovojant su jomis, neteko patirti.
„Iš tikrųjų tai yra tos šalys, kurios yra pirmaujančios Europoje, ir mes džiaugiamės, kad merginos galėjo sužaisti su tikrai stipriom varžovėm. Tai yra olimpiniu principu rengiamos varžybos ir šitas čempionių titulas, aišku, mums yra kaip komplimentas“, - sako trenerė Jūratė Juodytė.
Jai pritaria kita trenerė, kuri išskyrė ypatingą komandos vienybę. „Merginoms labai dėkoju už tą vieningą atmosferą komandoje. Jos visur buvo kartu, visur vaikščiojo vienodai apsirengusios. Taip buvo smagu jomis pasidžiaugti, kad visi gaudė progas su jomis nusifotografuoti. Ta vienybė taip mane įkvėpė... Nejaučiu net amžiaus skirtumo su jomis, taip buvo smagu džiaugtis kartu ir šalia jų būti“, - auklėtines giria Genutė Juodienė.
Čempionių komandos kapitonė neslepia – iš Austrijos grįžo su pačiais geriausiais įspūdžiais. „Tai buvo tikriausiai pati geriausia, linksmiausia, nuostabiausia kelionė per visą mano laiką. Dar labiau susibendravome komandiškai. Visi dalyviai buvo be galo draugiški, net nepastebėjome, kaip dienos prabėgo – visur buvo linksma, visur įdomu“, - emocijomis dalijasi Karolina Daukantaitė.
Kelias link nugalėtojų pakylos buvo su kliūtimis
Sportininkių teigimu, rungtynės buvo lengvesnės, nei tikėtasi prieš žaidynes, nors 30-33 °C karštis žaisti nepadėjo. Nugalėjusios visas priešininkes, merginos pusfinalyje susitiko su viena Austrijos komanda, kurią nugalėjo 3:0, o finale įveikė kitą namuose žaidusią Austrijos deleguotą komandą. Ji nugalėta rezultatu 2:0.
Tiesa, žaidynių taurė Šiaulių galėjo taip ir nepasiekti. Merginos dabar jau juokiasi, prisiminusios, ką teko patirti, keliaujant į rungtynes, kurios iš esmės ir nulėmė tai, kad teko kovoti dėl pirmosios vietos.
„Prieš paskutines pogrupio varžybas atėjom į autobusą, o jis neužsikuria... Nebeturime, ką daryti, - 40 km ir 40 min. iki rungtynių. Jeigu mes neatvykstam į tas varžybas, mes neturim teisės dėl pirmos vietos žaisti, nes mums fiksuojamas pralošimas. Ir su taksi nebenuvažiuojam, su niekuo nenuvažiuojam... Galų gale surandam transportą – mus paveš kita lenkų komanda (regbininkai turi važiuoti), bet mes negalime vartininko apsaugų pasiimti su lazdomis iš savo autobuso, nes ten elektrinis gedimas autobuse...Tai vėl toks šaltas dušas buvo labai didelis“, - apie laimingai pasibaigusius nuotykius pasakoja trenerė G. Juodienė.
Vis dėlto komanda pripažįsta, kad tokios akimirkos tik dar labiau suvienija ir didina motyvaciją dar aršiau kovoti dėl pergalių.
„Jos neturėjo nė vienos minutės apšilimo, autobuse apsirengė, apsaugas užsidėjo, tik atvežė mus į stadioną – jos už lazdų ir tiesiai žaist. Taip jos bėgo, taip jos arė tose varžybose! Audra tokia buvo iš mūsų! Aš manau, kad jie buvo jau nusiteikę taip: laukė, laukė, ateisim ir jas „sudaužysim“. O jos taip išbėgo, taip arė, net nežinau, iš kur tiek jėgų, kai šitiek problemų“, - neatsistebi trenerė.
„Autobusas nespėjo sustot, mes jau stovėjom prie durų ir bėgom į stadioną“, - priduria kapitonė.
Beje, žolės riedulininkės intriguoja, kad pirmoji vieta Pasaulio jaunimo žaidynėse gali būti įprasminta ir kitaip. Prieš varžybas merginos iš trenerės G. Juodienės išgirdo kiek netikėtą pažadą, kuris, kaip juokiasi komanda, ją labiau ir motyvavo, siekiant pergalių ir pirmosios vietos. Trenerė pasižadėjo nusidažyti plaukus, jei sportininkės atsidurs tarp prizininkių, tad merginos jau laukia, kada gi trenerė ištesės savo žodį.