PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Kovo 1 d. 14:55

Istorijos ir kultūros sąskambiai

Šiauliai

Roma JonikienėŠaltinis: Etaplius.lt


74216

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas apibendrino 2019 metų šviečiamųjų publikacijų masinės informacijos priemonėse konkurso rezultatus. „Vienybės“ redakcija konkursui pristatė projektą „Istorijos ir kultūros sąskambiai Žemaitijoje“. Malonu informuoti, kad mūsų kūrybiniam projektui skirtas dalinis finansavimas. Džiugu, kad šio pobūdžio publikacijos priimtinos „Vienybės“ skaitytojų auditorijai, kad sulaukiame jūsų, gerbiamieji, laiškų bei rašinių. Tikimės šį bendravimą tęsti.

tiltas-2.jpg

Norime sutelkti jėgas bei pastangas visos Lietuvos mastu realizuojamiems projektams. 2019-ieji metai paskelbti Žemaitijos metais, o mažąja kultūros sostine tapo Mosėdis. Stengsimės bendromis jėgomis aprėpti Žemaitijos, kurios rytiniame pakraštyje Akmenė, kultūrinį gyvenimą, dvasinius ir kūrybinius polėkius bei jų realizavimo galimybes, tęsime pažintis su kilusiais iš Žemaitijos kultūros, meno ir mokslo veikėjais.

Šie metai taip pat paskelbti vietovardžių metais. Vietovardžiai – brangus ir trapus kalbos ir dvasios paveldas, deja, dėl intensyvių socialinių ir demografinių procesų sparčiai nykstantis. Juk ir savo rajone jau esame praradę dešimtis kaimų, vienkiemių, miškų ir kitokių jokiais pinigais nepamatuojamų vertybių.

Laikraštis ir toliau rašys rajono kultūros ir meninės kūrybos metraštį, mielai suteiksime vietos literatų kūrybai, tautodailininkams, nevyriausybinių organizacijų geriesiems darbams. Ketiname tęsti publikacijų ciklus „Mūsų kaimų biografijos“, „Vardai iš krašto enciklopedijos“, pristatysime bažnytinių ir etnografinių renginių įvairovę. Ir tai tik nedidelė dalis mūsų bendrų norų ir ketinimų. Kviečiame šį Akmenės krašto kultūros ir meno veiklos metraštį rašyti bendromis pastangomis. Laukiame Jūsų rašinių, atsiliepimų ir patarimų.

Paveikslėliai iš tilto biografijos

Prieš daugiau kaip šimtą metų tautos žadintojas Vincas Kudirka paskelbė satyrą „Lietuvos tilto atsiminimai”. Koks nors nenuorama galėtų pratęsti seriją ir parašyti Papilės tilto istoriją. Ir būtų ji ganėtinai įdomi. Nežinia kodėl, bet kone per visus valstybių ir politinių jėgų susirėmimus dažniausiai ir skausmingiausiai nukenčia bažnyčios bei tiltai. Gal kad iškilūs bažnyčių bokštai – geras taikinys artileristams. O susprogdintas tiltas užkerta galimybę priešui greitai persikelti per upę ir tęsti kautynes.

Papilės tilto istorija daugiau ar prasčiau žinoma nuo Pirmojo pasaulinio karo. Pažvelkime į porą S. Daukanto muziejaus saugomų senojo tilto biografijos vaizdelių.

Leopoldo Rozgos ir kiti projekto rašiniai šeštadienio, kovo 2 d., „Vienybėje“.

Akmenės vienybė logo