Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Nauja #walk15 iššūkio savaitė atneša dar daugiau gerų žinių visiems iššūkio dalyviams. Prie Etaplius.lt kelionės po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius prisijungė daugiau nei 1260 dalyvių, su kuriais dabar skaičiuojame, kiek kartų iš Vilniaus į visus 102 Lietuvos miestus ir miestelius nueisime visi drauge. Iš viso per praėjusią savaitę įveikėme 62 milijonus žingsnių, o per visas šešias iššūkio savaites – net 327 milijonus žingsnių!
Ką pamatėme Kauno regione?
Praėjusią iššūkio savaitę keliavome po Kauno apylinkes. Bendras savaitės tikslas buvo 2 026 596 žingsniai (1417,2 km). Iš Vilniaus išėjome 13 kartų – aplankydami Kauną, Raseinius, Ariogalą, Kėdainius, Jonavą, Vilkiją, Ežerėlį, Kaišiadoris, Garliavą, Žiežmarius, Prienus, Birštoną ir Jiezną.
Ką pamatėme Kauno regione? Aplankėme Lietuvos geografinį vidurį Kėdainių rajone, aukščiausią apžvalgos bokštą Birštone, Šaltinių taką Kačerginėje, Raudondvario dvaro ansamblį ir dar daug kitų įdomybių! Na, o septintąją iššūkio savaitę traukiame į Šiaurės Lietuvą!
Toliau keliaujame po Lietuvą
Šią savaitę visi iššūkio dalyviai keliaus į Šiaulių apylinkes. Šiame regione turime nueiti 4 527 380 žingsnių (3 166 km). Iš Vilniaus išeisime 14 kartų – aplankydami Šiaulius, Joniškį, Linkuvą, Pakruojį, Šeduvą, Tytuvėnus, Radviliškį, Kelmę, Užventį, Kuršėnus, Ventą, Akmenę, Naująją Akmenę, Žagarę.
Pramogos Šiauliuose: unikalūs muziejai, įspūdinga istorija
befunky-collage.jpg
Tikriausiai visi žino, jog atvykus į Šiaulius būtina praeiti Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaru, užeiti į Fotografijos muziejų, aplankyti Auksinį berniuką bei Geležinę lapę prie Talkšos ežero. O ką dar įdomaus galima išvysti Šiauliuose?
Chaimo Frenkelio vila – viena populiariausių kultūrinio turizmo vietų ne tik Šiauliuose, bet ir visoje Šiaurės Lietuvoje. Pasivaikščiokite gėlynais įrėmintais vilos takeliais, apžiūrėkite puošnų fontaną, viduje pamatykite dvaro gyvenimą atspindinčią ekspoziciją. Chaimo Frenkelio viloje kiekvieną vasarą vyksta festivaliai, parodos, muziejų nakties renginiai. Čia taip pat puoselėjama žydų tautos kultūra, tad visi norintys gali paragauti tradicinių žydiškų patiekalų.
Smaližiai tikrai norės aplankyti „Rūtos“ šokolado muziejų. Čia vykstančių šokolado dirbtuvėlių pavydėti galėtų ir Belgijos šokolado meistrai. Žvilgtelėkite į beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinokite, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Muziejus dirba ir šeštadieniais!
Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus – tai etnokultūros, tradicinių papročių ir veiklos bei pramogų erdvė, supama šiuolaikinio miesto. Lankytojai čia gali išvysti atkurtą malūnininko trobą su etnografine ekspozicija ir restauruotą vienintelį Šiauliuose išlikusį XIX a. antrosios pusės Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinį su autentiška grūdų malimo įranga – Žaliūkių vėjo malūną. Ištisus metus sodyboje vyksta kasdienis malūnininko šeimos gyvenimas, malami grūdai, kepama duona, vedamos įvairios edukacijos ir ekskursijos.
Pažintiniai takai atskleidžia išskirtinės regiono gamtos grožį
befunky-collage-1.jpg
Šiaulių regione yra unikalumu iš visų kitų išsiskiriančių pažintinių takų, atveriančių žmogaus rankos praktiškai nepaliestos gamtos grožį. Vienas jų – Žagarės regioniniame parke Joniškio rajone esantis Mūšos tyrelio pažintinis takas. Šis 2015 metais atidarytas takas yra ir ilgiausias pelkėje esantis lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Jo ilgis – 5775,87 m. Keliaudami šiuo taku išvysite besikeičiantį Mūšos tyrelio kraštovaizdį, kurį sudaro kelių tipų pelkės, durpynai ir šlapieji miškai. Čia teka Mūšos ir Juodupio upės, telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių.
Visus pažintinius takus, kurių yra Kurtuvėnų regioniniame parke, sunku ir suskaičiuoti. Verta paminėti Vainagių pažintinį taką, kurio ilgis 4,5 km. Juo keliaujant galima grožėtis Vainagių draustinio kraštovaizdžiu, aplankyti Vainagių piliakalnį. Prie pat tako pastatytas apžvalgos bokštelis, iš kurio atsiveria vaizdas į bebrų gyvenvietę ir jų suręstą užtvanką. Vainagių ežeras liūninio tipo, tad pakrantės čia taip pat labai įvairios: yra žemapelkių, liūnų ir net aukštapelkių su gausiais kiminais, spanguolėmis, pelkiniais žinginiais ir apskritalapėmis saulašarėmis.
Akmenės karjerai – Lietuvos Marso kanjonai
akmenes-karjerai.jpg
Ne visi žino, kad ir Lietuvoje galima pamatyti Marso kraštovaizdį! Būtent Naujojoje Akmenėje esantys, iki šiol eksploatuojami karjerai dar yra vadinami „Marso kanjonais“ dėl rausvos spalvos molio klodų. Dėl tebesitęsiančių kasimų šių karjerų vaizdas nuolat kinta, o akį traukiantys kraštovaizdžiai atsiveria ir nuo keliasdešimties metrų aukščio skardžių.
Svarbu paminėti, kad Akmenės karjerai yra darbinės zonos, kuriose netrūksta pavojų, todėl be įmonių leidimo juose savarankiškai lankytis draudžiama. Karjerais.lt pasirūpins Jūsų saugumu, supažindins su istorija bei faktais, nuves ten, iš kur atsiveria gražiausi vaizdai. Tik nepamirškite patogios avalynės – pasivaikščioti tikrai bus kur!
Pakruojyje – ne tik įspūdingas dvaras, bet ir seniausia sinagoga
3.jpg
Nedidukas, tačiau gamtos supamas ir gražiai sutvarkytas Pakruojo miestas labiausiai garsėja savo dvaru, kuriame vyksta įvairiausi renginiai ir festivaliai, bei tarsi laiko mašina galima nusikelti į XIX amžiaus dvarininkų gyvenimą. Tačiau tai ne vienintelis dalykas, kurį galima pamatyti Pakruojyje.
Daugiau nei 220 metų stovinti, seniausia iki šių dienų Lietuvoje išlikusi medinė Pakruojo sinagoga visuomenei po ilgos pertraukos vėl atidaryta 2017-aisiais. Apie šio krašto žydų istoriją bei kultūrą primena restauruotos sinagogos moterų balkone įkurta nuolat veikianti ekspozicija. Sinagoga tapo nauja kultūrine erdve – čia vyksta parodos, koncertai, susitikimai.
Tikimės, kad ir šią savaitę aktyviai judėsite ir seksite naujienas, o kas dar neprisijungė – prisijungsite prie iššūkio, nes pažadame Jums su Šiaulių regionu susijusį konkursą, kuris nepaliks abejingų!
Primename, kad Etaplius komanda kiekvieną antradienį pateiks nueitų žingsnių statistiką ir pasiūlys kur iš tiesų galima nukeliauti. Taip pat vasarą stebins ir didieji projekto rėmėjai: „Laisvalaikio dovanos“, Ingrida Tours, „Acappella“, „Eglės sanatorija“ bei Trainiskis.lt. Netrūks ir viktorinų, konkursų, smagių užduočių, o skaitytojai ir patys galės pasiūlyti, ką mums pamatyti jų krašte. Savo pasiūlymus mums galite rašyti el. paštu redakcija@etaplius.lt, privačia žinute socialiniuose tinkluose Facebook ar Instagram.