Išradėjų gatvėje – pažeidimų virtinė: skubantys vairuotojai nepaiso nei kelio ženklų, nei perėjų

Išradėjų gatvėje – pažeidimų virtinė: skubantys vairuotojai nepaiso nei kelio ženklų, nei perėjų
Šiauliai
Brigita Alijošienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiaulių pietrytinio aplinkkelio tiesimo darbai sukėlė iššūkių ne tik šiauliečiams, bet ir miestą pravažiuojantiems vairuotojams. Padidėjusios spūstys mieste piko valandomis, dėl laikinojo šviesoforo apsunkęs eismas Išradėjų gatve dažną privertė atidžiau planuoti maršrutą ir apsišarvuoti kantrybe. Vairuotojai tarsi pasidalijo į dvi stovyklas: vieni ramiai laukia eilėje, tuo tarpu kiti laukti nežada, lenkia automobilius savo veiksmais sukeldami pavojų eismo saugumui.

Lekia prieš eismą

Į Etaplius.lt redakciją kreipėsi Išradėjų gatvėje dirbantis šiaulietis. Jo pasipiktinimą sukėlė akivaizdžiai piktnaudžiaujantys vairuotojai, kurie skubėdami nepaiso Kelių eismo taisyklių ir sukuria avarines situacijas.

Norėdami greičiau pasukti į Daubos gatvę, tokie eismo dalyviai spjauna į taisykles, kerta dvigubą ištisinę liniją, išvažiuoja į priešpriešinio eismo juostą ir spausdami akceleratoriaus pedalą prieš eismą lekia pirmyn.

„Pro darbo langus matau, kas dedasi. Pikta, kad vieni laukia, o kiti įžūliai nepaiso kelio ženklų, pažeidžia Kelių eismo taisykles. Suprantu, kad visi skubame, bet toks skubėjimas gali baigtis labai liūdnai. O jeigu ta pačia juosta atlėktų kita mašina?“, – svarsto šiaulietis.

Pažeidimai akivaizdūs

Vyras pripažįsta dėl eismo saugumo šioje atkarpoje jau kreipęsis ir į policijos pareigūnus. Šie pasiūlė pažeidėjus užfiksuoti vaizdo kamera. Šiaulietis pasidalijo vaizdo medžiaga, kurioje matosi akivaizdūs pažeidimai.

„Tie, kurie sugalvoja pasukti, nelaukia – kerta dvigubą ištisinę ir lekia. Nepaiso nei ženklų, nei perėjų, nei kitų eismo dalyvių. Aną dieną vienas automobilis vos manęs nepartrenkė. Praskriejo pro pėsčiųjų perėją net nežiūrėdamas. Visai neseniai ir mano kolegė čia pat pateko į eismo įvykį. Kam be reikalo kurti avarines situacijas?“, – pasakoja vyras.

Per lapkričio mėnesį – 10 skundų

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės Gailutės Smagriūnienės teigimu, per lapkričio mėnesį policija gavo 10 pranešimų apie eismo taisyklių pažeidimus Išradėjų gatvėje. Lapkričio 11 dieną užfiksuotas incidentas, kai automobiliai prasilenkdami kliudė vienas kito veidrodėlius. Daugiau eismo įvykių pareigūnai neužfiksavo. 

Susidomėjo Saugaus eismo komisija

Etaplius.lt kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininką Vincą Urbonavičių, prašydami pakomentuoti situaciją. Pasak jo, informacija yra perduota policijos atstovams. Jeigu faktai pasitvirtins, pažeidėjai bus nubausti.

Primename, kad spūstys Išradėjų g. kilo dėl žiedinės sankryžos Aukštabalio ir Baltų g. sankirtoje įrengimo darbų. Jau nuo spalio 3 dienos Baltų, Išradėjų g. eismas ribojamas šviesoforais, o naujai įrengiamos žiedinės sankryžos prieigose – vyksta viena eismo juosta. Skubantys vairuotojai netruko rasti būdą, kaip kelionę paspartinti. Pasukus į Daubos gatvę ir vykstant per Verduliukus gana greitai galima pasiekti Gegužių gatvę. Tad kai kurie vairuotojai, pamatę automobilių spūstį, nusprendžia ne važiuoti tiesiai, o sukti į kairę – Daubos gatvę.

Kada spūstys baigsis irgi lieka naišku. Dar rugsėjį savivaldybė skelbė, kad eismo ribojimai truks iki lapkričio 10 dienos. Darbams užsitęsus, laikas atidėtas. Šiuo metu skelbiama, kad atnaujinti eismą planuojama pirmomis gruodžio dienomis.