Įspūdingiausias 2023 m. archeologinis atradimas

1702660928-2240
Pasaulis
Stop kadras
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Anot „National Geographic“, šių metų įdomiausias archeologinis atradimas yra puikiai išsilaikę 1900 metų senumo romėnų kardai, kuriuos Bar Kokbos sukilėliai tikriausiai paslėpė urve prie Negyvosios jūros.

Kardai buvo rasti birželio mėnesį netoli Ein Gedi nacionalinio parko Negyvosios jūros teritorijoje esančio urvo plyšyje. Manoma, kad kardus, kurių amžius yra beveik 2 tūkst. metų, žydų sukilėliai atėmė per Bar Kokbos sukilimą, o paskui paslėpė urvo plyšyje.

Ginklai puikiai išsilaikę ir, atrodo, nebuvo paliesti nuo tada, kai buvo paslėpti. Trijų kardų ašmenys yra nuo 60 iki 65 cm ilgio. Ketvirtasis, kitokio tipo, turi
45 cm ilgio ašmenis. Kardus ištyrę archeologai pranešė, kad ašmenys vis dar buvo aštrūs, rašo „Times Of Israel“.

Pasak vieno iš projekto archeologų dr. Eitano Kleino, kardai yra „labai retas radinys, tokių kaip Izraelyje dar nebuvo rasta“.

Dėl sauso klimato medinės ir odinės rankenos ir makštys taip pat liko nepažeistos. Šis organinių medžiagų išsaugojimas gali padėti tiksliai nustatyti, kur ir kada buvo pagaminti kardai, pažymi „National Geographic“.

Antroje vietoje „National Geographic“ sąraše buvo statula, aptikta Velykų saloje, o trečioje vietoje – iki tol nežinomo majų miesto atradimas Jukatano pusiasalyje Meksikoje.

Parengta pagal Unian.net