PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2018 m. Liepos 19 d. 16:18

Išorinės reklamos rinkliavų klausimui – antras politikų „NE“

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


45836

Praėjusiame Tarybos posėdyje politikai nepatvirtino išorinės reklamos rinkliavų tvarkos. Dėl to sukilo ir pramonininkai, argumentuodami, jog toks apsisprendimas kenkia verslui ir miesto biudžetui. Šiandien Taryba vėl grįžo prie šio klausimo.

Po paskutinio posėdžio pramonininkų atstovai sakė, jog tarybos posėdyje pristatyta Šiaulių miesto administracijos parengta nauja išorinės reklamos rinkliavų tvarka aktuali visam miesto verslui - tvarka pritaikyta liepą įsigaliojusiam naujam Reklamos įstatymui ir pagal jį parengtam ūkio ministro įsakymui. Taip pat administracijos parengtame projekte numatytos ir verslui padėsiančios nuostatos. Tačiau, pasak verslo atstovų, miesto tarybos nariai nesugebėjo patvirtinti naujos tvarkos, taip reklamos verslo atstovus įspausdami į kampą - senoji rinkliavų tvarka nebegali būti taikoma, naujoji – nepriimta.

“Tokį žingsnį sunku pavadinti atsakingu. Seimas ir Ūkio ministerija paruošė tikrai racionalius teisės aktus, kurių nuostatas kiekviena savivaldybė privalo pritaikyti savo teisės aktuose. Deja, miesto tarybos nariai turbūt nesuprato šio žingsnio svarbos. Dabar turime keistą situaciją, kuomet reklamos negali būti gaminamos ir skelbiamos, nes nežinia, kokia rinkliava turi būti, o miestas dėl to kas mėnesį praranda dešimtis tūkstančių eurų. Šiauliams tai neatleistina prabanga”,- stebėjosi ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas.

Šiaulių pramonininkų asociacija džiaugėsi, kad naujos tvarkos projekte, kurio liepos 5-ąją Taryba nepatvirtino, gana daug naujovių, vienos aktualiausių - keičiasi rinkliavos dydžiai ir naikinama ydinga aukcionų tvarka.

„Iki 15 eurų už 1 kv. m. suvienodinama rinkliava už reklamos stendus, stovinčius tiek privačiuose, tiek savivaldybės bei valstybei priklausančiuose sklypuose. Iki šiol buvo du tarifai - 15 ir 21 euras.

Taip pat panaikinama ir ydinga paramos aukciono tvarka, prieštaravusi Paramos ir labdaros įstatymui. Šiaulių verslas nuolat daug dėmesio ir lėšų skiria paramai - sportui, kultūrai, bendruomenėms. O buvusi reklamos rinkliavų tvarka nurodydavo dalyvauti aukcione - laimėdavo ta įmonė, kuri pasiūlydavo daugiau paramos. Tai visiškai iškreipia pačią paramos sąvoką. Puiku, kad naujoje tvarkoje tokio kazuso nebelieka. Tikimės, jog artimiausiame tarybos posėdyje politikai geriau įvertins naujos tvarkos svarbą ir priims teigiamą sprendimą”,- svarstė A. Stulpinas.

Verslininkams pasirodė aktualus ir dar vienas pokytis - projekte numatyti neapmokestinti įmonių iškabų, jeigu jų dydis neviršija 1 kv.m. ŠPA nuostata, tai naudinga smulkiam bei pradedančiam verslui.

Tačiau ir šiandien, klausimą svarstant jau antrą kartą, po ilgų diskusijų, piliečio Zakiro Medžidovo pasisakymų, administracijos direktoriaus Antano Bartulio bandymų išaiškinti situaciją, sprendimas nebuvo priimtas, mat „už“ balsavo 12 politikų, 1 balsavo „prieš“ ir 14 susilaikė.

Po tokio sprendimo replikos paprašė Gintautas Lukošaitis.

„Jo jo jo, 14 vėl nuostabių Tarybos narių. Matom plakatus, balsuotojus, matom, kad betvarkė tinka, rinkimai ateis – gal jų sumažės. Ačiū“, - ironizavo politikas.

Skolingas G. Likošaičiui neliko Justinas Sartauskas.

„Kaip Gintautas neprisimena, kaip už „Busturą“ balsavo, kai mes galvojom, kad gelbėjam, kad kažkas neįvyktų su mūsų „Busturu“, bet jis susilaikė“, - replikavo vicemeras.

Domas Griškevičius priminė, jog dabar nepriėmus šio klausimo, verslas kurį laiką negalės vykdyti savo ketinimų ir idėjų, taip pat dar kartą pagarsino socialiniuose tinkluose šmėžavusią žinutę.

„Labai atsitiktinai, sutapimas, kad vėl nebalsavo tie žmonės, kurie buvo vienuose plakatuose“, - nedetalizavo D. Griškevičius.

Aurimas Lankas, replikos po balsavimo teise sakė, jog niekas nedraudžia kviesti visus politikus dialogui ir ieškoti geriausio sprendimo. A. Rimkus atrėmė, kad ne kai kurie politikai trukdo verslui, o administracijos užsispyrimas.

„Jie vis tiek teikia pasiūlymus, kurie, žino, kad nebus priimti. Galėjo pateikti pasiūlymą, kur pateikti tik valstybės reikalavimai ir palikti seną variantą, o po to galima diskutuoti dėl papildomų dalykų. Einama, kaip sakant, va bank“, - sakė Arūnas Rimkus.