PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2024 m. Rugsėjo 1 d. 16:10

Išliekant sudėtingoms sąlygoms tekstilės sektoriuje, Ukmergės siuvykla „Vilkma“ atleidžia 25 darbuotojus

Ukmergė

Siuvykla. Freepik.com nuotr.

Ūla KlimaševskaŠaltinis: ELTA


316441

Pernai apie grupės darbuotojų atleidimą Užimtumo tarnybai pranešusi Ukmergės drabužių siuvėja „Vilkma“ atleidžia dar 25 iš 153 likusių darbuotojų.

Apie atleidimus tarnybą įmonė informavo rugpjūčio 26 d. Ši Eltai nurodė, kad didžioji dalis atleidžiamų darbuotojų – siuvėjos (19), taip pat 4 termoapdailininkės.

Atleidimo priežastis – Darbo kodekso 57 str., sutartis nutraukiama darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės.

Praėjusių metų spalį apie ketinimus atleisti 24 darbuotojus paskelbusi Ukmergės įmonė teigė, kad tai nulėmė mažėjančios užsakymų apimtys. Praėjusių metų finansinėje ataskaitoje „Vilkma“ nurodė, kad veiklą sunkina 2022 metų Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, dėl sudėtingų rinkos sąlygų mažėjantys pardavimai.

Pastaruosius porą metų „Vilkma“ negavo pelno – pernai nuostolis sudarė 151 tūkst., 2022 m. – 35 tūkst. eurų. 2023 m. pardavimo pajamos mažėjo ir siekė beveik 5,3 mln. eurų, kai 2022 m. – beveik 6,9 mln. eurų.

„Vilkma“ darbuotojus atleidžia antrąjį metų ketvirtį šalies tekstilės sektoriui toliau nerodant atsigavimo ženklų.

Mažėjant užsakymų apimtims, vien rugpjūtį apie dalies darbuotojų atleidimą pranešė Vilniaus drabužių gamintoja „Lelija“ ir padalinį sostinėje uždaranti kojinių siuvykla „Sparta Textile“. Pirmąjį vasaros mėnesį apie atleidimus taip pat informavo siuvykla Kaune „Baltic Sewing Company“ ir Vilniuje įsikūrusi „Oyster & Co“. Gegužę visus darbuotojus dėl bankroto atleidžiančios skelbė siuvykla Radviliškyje „Salvika“ ir Ukmergės „Detexa“.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sunkumus sektoriuje sieja su darbuotojų trūkumu bei Lietuvoje sparčiausiai tarp išsivysčiusių šalių augančiu darbo užmokesčiu.