Islandijos policija dėl pasirengimo „teroristiniam išpuoliui“ sulaikė keturis asmenis

Islandijos policija dėl pasirengimo „teroristiniam išpuoliui“ sulaikė keturis asmenis
Pasaulis
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Islandijos policija ketvirtadienį pranešė, kad per plataus masto operaciją, skirtą užkirsti kelią pasirengimui „teroristiniam išpuoliui“, sulaikė keturis asmenis.

Manoma, kad tai pirmieji tokie areštai šioje mažoje Šiaurės saloje valstybėje.

Policija per spaudos konferenciją nurodė, kad devyniose skirtingose vietose buvo konfiskuoti keli pusiau automatiniai ginklai, įskaitant sukurtus trimačiu spausdintuvu, taip pat „tūkstančiai“ šovinių.

„Vakar surengtos policijos operacijos... buvo susijusios su tyrimu dėl pasirengimo teroristiniam išpuoliui“, – žurnalistams sakė Islandijos policijos nacionalinis komisaras Karlas Steinaras Valssonas (Karlas Steinaras Valsonas).

Trečiadienį per didelio masto operaciją, kurioje dalyvavo apie 50 pareigūnų, sostinės Reikjaviko priemiestyje Koupavogure ir pietvakariniame Mosfelsbaire mieste buvo sulaikyti keturi jauni islandai, pranešė policija. Dviem iš jų ketvirtadienį buvo paskirtas kardomasis kalinimas.

Nors galimi motyvai nebuvo žinomi, K. S. Valssonas nurodė, kad taikiniais galėjo tapti „valstybės piliečiai“ ir „įvairios visuomeninės institucijos“ – pavyzdžiui, parlamentas ir pati policija.

Be to, aiškinamasi, ar sulaikytieji palaikė ryšius su ekstremistinėmis organizacijomis, pranešė pareigūnai.