PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Spalio 11 d. 12:14

Įsigaliojo naujoji pompų skyrimo tvarka

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


248284

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) praneša, kad naujoji pompų skyrimo tvarka jau įsigaliojo.

Pagal anksčiau galiojusią tvarką infuzines (vadinamąsias – skausmo) pompas sergančiųjų onkologinėmis ligomis sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti galėjo skirti tik tretinio lygio gydymo įstaigos gydytojų konsiliumas. Tik tokiu atveju šių medicinos prietaisų nuomos išlaidos sunkiai pakeliamą skausmą kasdien patiriantiems pacientams buvo padengiamos PSDF lėšomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tačiau šiems pacientams, kuriems reikalinga infuzinė pompa, į tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias gydymo įstaigas patekti pavykdavo retai ir jiems skausmo pompų nuoma buvo sunkiai prieinama.

Naująja tvarka nustatyta, kad ambulatorinį gydymą infuzine pompa onkologiniams ligoniams gali skirti specializuotas skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugas teikiančios gydymo įstaigos arba stacionarines ir ambulatorines paliatyviosios pagalbos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos gydytojų konsiliumas.

„Jo sudėtyje turi būti bent vienas iš šių gydytojų: gydytojas onkologas arba gydytojas vaikų onkologas, gydytojas anesteziologas reanimatologas, gydytojas onkologas radioterapeutas, gydytojas vaikų onkohematologas, gydytojas onkologas chemoterapeutas ar paliatyviosios pagalbos paslaugas teikiantis gydytojas“, – patikslinama pranešime žiniasklaidai.

Ligonių kasos primena, kad gydymas namuose skausmo pompa ilgalaikei opioidinių analgetikų infuzijai atlikti skiriamas pacientams, kuriems yra diagnozuoti navikai, nuolatinei stipraus ar nepakeliamo lėtinio skausmo kontrolei užtikrinti, kai injekciniais ar kitais stipriais opioidiniais analgetikais nepavyksta jo numalšinti.

Šių prietaisų nuomos išlaidos PSDF lėšomis kompensuojamos 100 procentų.

Preliminariais VLK skaičiavimais, infuzinių pompų nuomos išlaidos galėtų būti kompensuojamos apie 140 pacientų per metus. Prognozuojama, kad PSDF išlaidos infuzinių pompų nuomai kompensuoti per metus sudarys apie 200 tūkst. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.