Iš trijų Sakartvelo kalnuose žuvusių alpinistų – du biržiečiai

Iš trijų Sakartvelo kalnuose žuvusių alpinistų – du biržiečiai
Biržai
Tetnuldis. Stop kadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Iš trijų Sakartvelo kalnuose žuvusių alpinistų du yra Biržų gyventojai, R. Leskausko odontologijos klinikos darbuotojai.

Biržų laikraštis „Šiaurės rytai“ skelbia, kad žuvo gydytojas odontologas, alpinistas Mindaugas Leskauskas ir klinikoje dantų technike dirbusi Ieva Paužolytė.

Lietuvos alpinizmo asociacijos vadovas Arūnas Kamandulis BNS sakė negalintis patvirtinti žuvusiųjų tapatybės.

„Tapatybės aiškios, bet aš neturiu įgaliojimų patvirtinti tapatybės, mes sutarę esam, kad pavardžių bent aš neskelbsiu“, – BNS sakė A. Kamandulis.

Jis teigė taip pat neturintis duomenų, kokiomis aplinkybėmis įvyko nelaimė, o alpinistų palaikai į Lietuvą turėtų būti pargabenti kitą savaitę.

„Kadangi liudininkų nėra ir nebuvo, tik tiek ir žinome, kad gelbėtoji rado juos visus tris kartu nukritusius. Šiuo metu su draudimo ir asistavimo kompanijomis vyksta derinimas, kol kas neaišku, bet tikimės, kad kitos savaitės pradžioje galbūt (palaikai bus pargabenti)“, – sakė Lietuvos alpinizmo asociacijos vadovas.

Trys lietuvių alpinistai žuvo Sakartvele kopdami į Tetnuldžio viršūnę.

Pasak Sakartvelo žiniasklaidos, alpinistai buvo rasti Svanetijos regione šiaurės rytinėje Sakartvelo dalyje, ties Tetnuldžio viršukalne, ryšys su jais nutrūko prieš kelias dienas. Sekmadienį jų paieškai gelbėtojai buvo pasitelkę sraigtasparnius.