PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Liepos 17 d. 11:41

Iš­siplė­tu­sių kojų venų gy­dy­mui – nau­jau­sia la­ze­rinė tech­no­lo­gi­ja

Šiauliai

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


138689

Venų va­ri­kozės gy­dy­me did­žiulę pa­tirtį su­kaupęs ir kartą per mėnesį į Šiau­lius kon­sul­tuo­ti at­vyks­tan­tis „Bal­ti­jos ir Ame­ri­kos kli­ni­kos“ gy­dy­to­jas krau­ja­gys­lių chi­rur­gas Arū­nas Grin­ke­vi­čius sa­ko, kad per dau­gelį metų, ope­ruo­da­mas pa­cien­tus, įsi­ti­ki­no, kad la­ze­ri­nis kojų venų gy­dy­mas yra sau­gus, efek­ty­vus ir dau­ge­liu as­pektų len­kian­tis chi­rur­ginį gy­dymą.

Gy­dy­to­jo tei­gi­mu, venų gy­dy­mas dvi­gu­bo žie­do la­ze­riu šiuo me­tu yra lai­ko­mas auk­si­niu gy­dy­mo stan­dar­tu ne tik kos­me­ti­niu es­te­ti­niu as­pek­tu, bet ir gi­ji­mo grei­čio bei pa­cien­to sa­vi­jau­tos po­žiū­riu.

Gydytojas A. Grinkevičius dažniausiai iš pacientų sulaukia labai gerų atsiliepimų po lazerinės kojų venų procedūros, tad su „Etaplius“ skaitytojais jis sutiko pasidalyti keliais patarimais, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas pacientas, besiruošiantis venų varikozės gydymui lazeriu.

Prieš operaciją BŪTINA kraujagyslių chirurgo konsultacija

Jokia operacija negali būti atliekama be gydytojo konsultacijos, tad bet kuriuo atveju pirmiausia jums teks apsilankyti pas kraujagyslių chirurgą, kuris jus išklausys, įvertins jūsų būklę, apžiūrės venas, padarys venų echoskopiją ir nuspręs, koks jų gydymo būdas jums yra tinkamiausias. Labai svarbu, kad dėl venų varikozės pacientas į gydytoją kreiptųsi laiku, nes uždelsus ši liga progresuoja ir gali sukelti labai rimtų komplikacijų.

„Per savo praktiką esu matęs labai sunkių ligonių, kuriems jau buvo prasidėjusios komplikacijos – susidarė trombų, trofinių opų. Tokiems pacientams dažnai prireikia chirurginio venų gydymo ir operacija lazeriu jau nebegali būti taikoma“, – teigia kraujagyslių chirurgas A. Grinkevičius.

Operacijai reikia PASIRUOŠTI

Kaip ir bet kokiai kitai operacijai, prieš venų varikozės lazerinę operaciją būtina atlikti kraujo, šlapimo tyrimus. Pacientui negalima valgyti ir gerti bent 6 valandas iki operacijos.

Prieš operaciją gydytojas visada atlieka pakartotinį ultragarsinį ištyrimą bei ultragarsą naudoja visos operacijos metu.

Operacija atliekama BE NARKOZĖS

Operacijai lazeriu nereikalinga narkozė. Tai reiškia, jog, tokiu būdu operuojant, nėra būtina paciento migdyti, leisti vaistų į stuburo kanalą. Visa operacija atliekama tik vietinės nejautros būdu ir to pakanka. Taip išvengiama daugelio galimų narkozės komplikacijų ir užtikrinamas trumpas paciento buvimas ligoninėje bei ankstyvas judėjimas po operacijos. Daugelis pacientų po operacijos išvyksta i namus jau tą pačią dieną.

Lazeriu galima operuoti bene 90 proc. PACIENTŲ

Lazeriu įmanoma operuoti bene 90 procentų pacientų, besiskundžiančių venų varikoze. Tai jokiu būdu nėra kosmetinė operacija. Tai operacija, kurios metu gydomos net labai užleistos venų varikozės formos, bet kartu tausojami audiniai bei yra geras estetinis ir kosmetinis rezultatas.

Labai maža ligos atsinaujinimo tikimybė

Operuojant lazeriu, jei viskas atliekama teisingai, atsinaujinti liga neturi galimybių. Teoriškai, operuojant tulpiniu lazeriu (senos kartos), ligos atsinaujinimui galimybių yra daugiau, nes venos „užvirinimas“ nėra labai kruopštus ir tikslus. Būtent tokio pobūdžio buvo pirmieji lazeriai, kuriuos šiandien keičia žiediniai lazeriai, pasižymintys tikslumu, saugumu ir efektyvumu.

ŽIEDINIS LAZERIS – auksinis venų varikozės gydymo standartas

Įrodyta, kad ŽIEDINIS LAZERIS, kurį naudoja „Baltijos ir Amerikos klinikoje“ operuojantys chirurgai, kraujagyslę iš vidaus uždaro žiediniu spinduliu, tokiu būdu paveikdamas visą kraujagyslės vidinę sienelę vienodai, yra pats saugiausias, nesukeliantis skausmo pojūčių po operacijos ir efektyviai uždarantis spindį. Jis pats saugiausias, nes nepradegina gydomos venos sienos.

Dvigubo žiedo lazerinė technologija leidžia gydyti ne tik labai saugiai, bet ir tausojant audinius. Mokslininkai ir chirurgai, kurie sukūrė ši lazerį, pastebėjo, kad, dirbant vieno žiedo lazeriu, energijos kiekis, reikalingas venos sienelės uždarymui, kartais būna šiek tiek per didelis, nes vena panaši į vamzdelį, kurio diametras per visą jos ilgį labai įvairus. Kai vena serganti, tada jos viena dalis būna siaura, kita plati, tad gydytojas turi labai preciziškai ir kruopščiai stebėti situaciją ir dozuoti energiją. Kai žiedinio lazerio spindulys padalijamas pusiau, o pusiau padalijama ir pati energija, ji dviem mažesnėmis porcijomis (dviem žiedais) išspinduliuojama į venos sieną, švelniai veikia audinius.

Europoje ši naujoji technologija taikoma jau daugiau kaip penki metai. Daugelis chirurgų praktikų mano, kad būtent šis lazeris yra ateities pasirinkimas venų varikozės gydymui.

Jei jus vargina venų varikozė, kurią ruošiatės gydytis lazerinės operacijos būdu, visada pasiteiraukite gydytojo, ar gydymas bus atliktas taikant ŽIEDINĮ LAZERĮ. Nuo to labai priklauso jūsų savijauta ir gijimas po operacijos. Jei gydytojas valdo ŽIEDINĮ LAZERĮ, rekomenduojama yra DVIGUBO ŽIEDO TECHNOLOGIJA. Šiandien tai pats naujausias gydymas lazeriu.

bak-be-fono-lt.png

Reklama