Iš Rusijos žaisti atvykusį krepšininką priėmęs Ž. Urbonas: jis žino kieno Krymas

a3fa38a37085375a8edff411e16ff45ea160ede5
Šiauliai
bcsiauliai.lt nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Socialinėje erdvėje kilo diskusija dėl Šiaulių krepšinio klubo vyriausiojo trenerio, o dabar ir sporto direktoriaus pareigas einančio Žydrūno Urbono sprendimo įsigyti Rusijoje praėjusį sezoną žaidusį amerikietį Seaną Armandą. Keltas klausimas ar tai nėra amoralu? Pats Žydrūnas Urbonas teigė, kad amerikietis pripažįsta suklydęs, o nelemtame kare tvirtai palaiko Ukrainą.

Dar praėjusį sezoną S. Armandas žaidė Rusijos Saratovo „Avtodor“ klube. Minėtame klube praėjusį sezoną žaidęs ir teroristine pripažintos valstybės garbę krepšinyje gynęs S. Armandas tapo pirmuoju Sporto direktoriaus pareigas „Šiaulių“ komandoje eiti pradėjusio Ž. Urbono pirkiniu.

Portalui „Krepsinis.net“ situaciją trumpai pakomentavęs vyriausiasis treneris, o dabar ir sporto direktorius teigė žinojęs apie tokią naujojo žaidėjo situaciją, o nei LKL, nei Lietuvos krepšinio federacija nereglamentuoja tokių dalykų ir nesiūlo rekomendacijų, todėl tai visiškai moralinis klubo sprendimas. Esą prieš priimant sprendimą pakviesti S. Armandą į Šiaulius su juo apie tai buvo kalbėta ir klausiama, kodėl jis sutiko žaisti Rusijoje.

„Jis nesuprato tos situacijos rimtumo, kadangi yra amerikitietis, jam ta situacija pasirodė nesuprantama ir toli. Kas mums ir buvo svarbiausia, kaip klubui, kad jis galima sakyti gailisi, jaučiasi padaręs klaidą. Jis yra moraliai atsakingas ir žino kieno yra Krymas“, situacija portalui „Krepsinis.net“ komentavo „Šiaulių“ strategas.

Anot jo, amerikiečių krepšininkas į Šiaulius atvyko atsisakęs daug pelningesnių Rusijos pasiūlymų. 

LKL situaciją pakomentavo taip:

„Mes palaikome Ukraina, tačiau šiuo atveju neturime jokių svertų riboti mūsų klubų pasirinkimą kviestis į savo komandą ne Rusijos piliečius“, – sakė LKL generalinė direktorė Rasa Liuimienė.