Iš Rusijos keliavęs Lietuvos pilietis kontrabanda gabeno 14,7 tūkst. eurų

Iš Rusijos keliavęs Lietuvos pilietis kontrabanda gabeno 14,7 tūkst. eurų
Klaipėda
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Panemunės kelio posto pareigūnams įkliuvo Lietuvos pilietis, bandęs iš Rusijos į Lietuvą nelegaliai įsinešti 14,7 tūkst. eurų.

Kaip trečiadienį pranešė Klaipėdos teritorinė muitinė, į Lietuvą pėsčiomis atkeliavęs asmuo muitinės pareigūnams žodžiu deklaravo gabenantis 2 tūkst. eurų grynųjų pinigų.

Tačiau muitinį tikrinimą atlikę pareigūnai aptiko įvairiose vietose išslapstytą gerokai didesnę pinigų sumą.

Suskaičiavus asmens piniginėje, kuprinėje, džinsų ir striukės kišenėse bei lagamine esančios striukės kišenėje rastas eurų bei Rusijos rublių kupiūras, nustatyta, kad asmuo nedeklaravo gabenantis daugiau nei 14,7 tūkst. eurų.

Muitinės pareigūnai pinigus sulaikė. Bendra jų suma pagal kursą sudaro daugiau nei 16 tūkst. 700 eurų.

Dėl grynųjų pinigų kontrabandos Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Už pinigų kontrabandą asmeniui gresia baudžiamoji atsakomybė –  bauda arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų, gali būti konfiskuojami ir visi gabenti pinigai.

Lietuvos muitinė primena, kad asmenys, iš trečiųjų šalių atvykstantys į Lietuvos Respubliką ir gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią atvyksta į Lietuvą.

Pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą privaloma be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo. Daugiau informacijos:  https://lrmuitine.lt/web/guest/keleiviams/grynujudeklaravimas