PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugsėjo 11 d. 15:45

Iš pareigų atleisti trys rajono vadovai

Kaišiadorys

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


51917

Praėjusę savaitę pradėjome be trijų rajono vadovų – mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus bei jo pavaduotojo. Laikinai administracijai vadovaus Žaslių seniūnas Mindaugas Nasevičius.

mindaugas-nasevicius.png

Rugpjūčio 30 dieną 15 valandą įvyko neeilinis savivaldybės tarybos posėdis. Jame buvo svarstomas dešimties savivaldybės tarybos narių (liberalsąjūdiečiai K. Petkevičius, K. Moroza, R. Urmilevičius, G. Gružauskas, Š. Čėsna, K. Baniūnienė, A. Lakštauskas, A. Lukoševičius, darbiečiai A. Jurevičius ir K. V. Meilutis) pasirašytas nepasitikėjimo pareiškimas savivaldybės administracijos direktoriumi Č. Neviera, jo pavaduotoju T. Vaicekausku bei mero pavaduotoju A. Janavičiumi.
Vieną kartą dėl panašios priežasties taryba jau rinkosi liepos mėnesį – tąsyk sušaukti neeilinį posėdį paskatino nepasitikėjimo pareiškimas administracijos direktoriumi Č. Neviera, tačiau jo iš posto išversti nepavyko. Šį kartą „namų darbai“ atlikti geriau.

PERSKAITĖ PAREIŠKIMĄ
Posėdžio pradžioje meras V. Tomkus perskaitė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei dalies socialdemokratų frakcijos narių pareiškimą, kuriame pasiūlymas atleisti atsakingus rajono vadovus vertinamas kaip politikavimas prieš greitai vyksiančius rinkimus bei teigiama, jog valdančiosios daugumos
atstovai politiniuose žaidimuose nedalyvaus. Pareiškime rašoma: „2018 m. rugpjūčio 16 d., antrą kartą per pastaruosius du mėnesius, dešimt Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narių pasirašė Pareiškimą dėl nepasitikėjimo Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotoju, Administracijos direktoriumi ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju bei reikalavimo sušaukti savivaldybės tarybos posėdį. Tenka apgailestauti, kad politiniams oponentams
siekis sukelti chaosą Savivaldybėje likus keletui mėnesių iki rinkimų ir siauri politiniai interesai yra svarbiau už sklandų Savivaldybės darbą, savalaikį projektų įgyvendinimą ir gyventojų interesus. Dar labiau keista, kad tuo metu kai savivaldybės darbas yra pats sėkmingiausias ir reikšmingi pokyčiai vyksta, ko gero, sparčiausiai per visą savivaldybės istoriją, pareiškimą dėl nepasitikėjimo pasirašiusieji tarybos nariai vietoje konstruktyvaus darbo renkasi trumparegišką siekį įnešti destrukciją ir siekia visą dėmesį nukreipti į personalijas, esamų vadovų pakeitimą ir naujų vadovų paiešką, o ne į projektų įgyvendinimą bei konkrečių darbų atlikimą rajono gyventojų labui. Ar likus keletui mėnesių iki rinkimų staiga kažkas labai baisaus atsitiko? Ar nepasitikėjimo pagrindai tikrai rimti? O gal iš tikrųjų nepasitikėjimo iniciatoriams labai nepatinka, kad koalicijai taip gerai sekasi ir rajone vyksta dešimtmečius laukti darbai? Deja, bet nepasitikėjimo motyvai Administracijos direktoriaus atžvilgiu vėl yra tie patys, nors ir buvo į juos išsamiai atsakyta š m. birželio 25 d. viešai, o mero pavaduotojo atžvilgiu, nesant realių prielaidų nepasitikėjimui, bandyta išgalvoti abstrakčias tariamas priežastis. Taip pat ir Administracijos direktoriaus pavaduotojo atžvilgiu. Išsamūs atsakymai į pareiškime dėl nepasitikėjimo nurodytus klausimus pateikiami atskirai.
Verta priminti, jog praėjusioje savivaldybės tarybos kadencijoje buvo daug realių problemų dėl nepriimamų sprendimų ir neatliekamų darbų, dėl viešųjų pirkimų organizavimo ribotų konkursų būdu, dėl dvejus metus vykusio Žemaitės gatvės Kaišiadoryse remonto, dėl didelių trūkumų rengiant Kaišiadorių miesto turgaus paviljonų, Žaslių tradicinių amatų centro, Gudienos mokyklos-darželio „Rugelis“ ir kitus techninius darbo projektus (kurių trūkumus teko taisyti jau dabartinės kadencijos valdančiosios koalicijos nariams), dėl netinkamai organizuojamų mokyklos-darželio „Rugelis“ darbų ir viešųjų pirkimų, kuomet buvo prarasta apie 0,5 mln. litų, tačiau tai buvusiems savivaldybės vadovams nebuvo pagrindas atsistatydinti. Tačiau dabar šie Tarybos nariai vadovaujasi kitokiais standartais ir pasirašo pareiškimus dėl nepasitikėjimo nesant rimtų pagrindų.
Todėl, esant tokiai situacijai ir suprasdami atsakomybę prieš visus rajono gyventojus, dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimus 2015-04-13 pasirašytos Koalicijos sutarties vykdymui, koalicijos programos vykdymui ir ypatingai Koalicijos sutarties 1 punktui – Savivaldybės taryboje priimti sprendimus atsižvelgiant į Kaišiadorių rajono gyventojų poreikius, vadovaujantis viešumo, skaidrumo ir viešojo intereso principais. Taip pat, dar kartą akcentuojame ypatingą sutarties 7 punkto – gerbti vieni kitų nuomones, ieškoti bendrų sprendimų Kaišiadorių rajono labui ir nevykdyti veiklos, kuri kenktų sėkmingam koalicijos darbui, reikšmę. Pareiškiame, kad nepasitikėjimas dėl trijų vadovaujančių pareigūnų ir siekis juos pakeisti prieštarauja Koalicijos sutarties tikslams bei koalicijos programos siekiams ir tai neprisidės prie rajonui svarbių projektų vykdymo. Dar kartą pareiškiame, kad bandymai organizuoti svarstymus dėl nepasitikėjimo Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriui, o dabar ir mero pavaduotojui bei Administracijos direktoriaus pavaduotojui, likus keletui mėnesių iki rinkimų yra bereikalingi politiniai žaidimai, nieko gero neduosiantys rajono gyventojams. Atkreipiame dėmesį, kad kol kas rajone nėra susiformavusios naujos valdančiosios daugumos (jokių viešų pranešimų apie tai nebuvo), kuri prisiimtų atsakomybę už tolimesnį Savivaldybės darbą, sprendimų priėmimą ir projektų įgyvendinimą. Todėl vertindami rinkėjų 2015 metais suteiktą pasitikėjimo mandatą, turime pareigą ir toliau būti atsakingais už Savivaldybės darbą bei privalome toliau įgyvendinti rinkėjams duotus įsipareigojimus, kurie įtvirtinti Koalicijos programoje.
Todėl, atsižvelgdami į tai kas išdėstyta, mes, valdančiosios koalicijos Savivaldybės taryboje nariai, nedalyvausime šiuose politiniuose žaidimuose ir balsavimuose
dėl nepasitikėjimo mero pavaduotoju, Administracijos direktoriumi ir Administracijos direktoriaus pavaduotoju. Kviečiame visus ir toliau dirbti kartu bei įgyvendinti numatytus investicinius projektus, kurie atneša ilgai lauktus pokyčius rajone. Koncentruokimės į darbus, o mero pavaduotojo, Administracijos direktoriaus, Administracijos direktoriaus pavaduotojo ir visų Tarybos narių veiklą įvertins rinkėjai“.


PALIKO SALĘ NE VISI

Po šio pareiškimo salę paliko visi konservatoriai bei socialdemokratai A. Anužis, E. Cikanavičius, L. Rudienė. Nors šios partijos taryba išvakarėse priėmė sprendimą iš posėdžio pasitraukti visiems jos nariams, socialdemokratų partijos skyriaus valią ignoravo M. Muižinikas, V. Silvanavičius bei A. Radvila. Tokiu būdu išėjimas iš posėdžio jo nesustabdė – likusiųjų pakako kvorumui. Be minėtų socialdemokratų bei liberalsąjūdiečių (nedalyvavo A. Lakštauskas) salėje toliau posėdžiauti liko R. Gliaudelienė, M. Mitkus, V. Jurevičius ir K. V. Meilutis. Po ilgos pertraukos į posėdžio pirmininko kėdę atsisėsti galimybė vėl pasitaikė buvusiam merui R. Urmilevičiui.


BALSUOTA DARNIAI
Išrinkta balsų skaičiavimo komisija (pirmininkas A. Jurevičius) po slapto balsavimo paskelbė rezultatus. Už Č. Nevieros atleidimą iš administracijos direktoriaus pareigų balsavo 12 tarybos narių, 2 buvo prieš; už T. Vaicekausko atleidimą iš administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų už buvo 13, 1 susilaikė. Už mero pavaduotojo A. Janavičiaus atleidimą balsavo visi 14 posėdžio dalyvių. Kol bus išrinktas naujas administracijos direktorius ir pavaduotojas, savivaldybės administracijai laikinai vadovaus Žaslių seniūnas konservatorius Mindaugas Nasevičius. Laukia įdomus priešrinkiminis laikotarpis:
paaiškės, kas taps naujuoju direktoriumi (kandidatūrą per du mėnesius gali pasiūlyti meras, taryba gali protarti arba nepritarti – ir taip be galo). Įdomus apsisprendimas laukia ir praeityje (?) vienos stipriausių rajono partijų – socialdemokratų: kokias sankcijas taikys nepklusniems savo nariams, ar išdrįs pagaliau viešai prabilti, kas suskaldė partiją iš vidaus. Taigi – rudeniop užaugo ne tik naujų bulvių, bet ir politinių viražų derlius.