Iš Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionato finalo Šiaulių pučiamųjų orkestras grįžo su įvertinimais

Iš Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionato finalo Šiaulių pučiamųjų orkestras grįžo su įvertinimais
Šiauliai
G. Brūzgos archyvo nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lapkričio 20 d. Šiaulių pučiamųjų orkestras lankėsi Palangoje, kur dalyvavo jau 21-ąjį kartą organizuojamo Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato finale. Penkiose skirtingose kategorijose varžėsi 30 kolektyvų iš visos Lietuvos. Atgal į gimtąjį miestą orkestrantai grįžo ne tuščiomis. Buvo parsivežti net 2 diplomai – III vietos savo kategorijoje laimėjimas orkestrui ir geriausio kategorijos solisto titulas atiteko orkestro artistui ir dirigentui Gediminui Brūzgai.

Konkurse Šiaulių pučiamųjų orkestras surengė 30 min. pasirodymą. Kartu su jaunosios kartos pianiste Medeine Mickevičiūte atliko Džordžo Geršvino „Žydrąją rapsodiją“, Gediminui Brūzgai atliekant solo partijas altiniu ir sopraniniu saksofonais skambėjo Otto M. Schwarz „Sax Pack“ ir trečiasis orkestro atliktas kūrinys pagal konkurso reikalavimus buvo išskirtinai lietuvių kompozitoriaus – Jono Branto Motetas. Koncertuoti teko gan sudėtingomis sąlygomis, be galimybės parepetuoti scenoje, tačiau orkestro meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis liko labai sužavėtas orkestro profesionalumu, dėmesingumu ir atlikimo kokybe. Taip pat pasidžiaugė ir gausiai ovacijomis kolektyvą apdovanojusia publika.

Šiaulių pučiamųjų orkestro pastangas bei įdirbį įvertino ir Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato komisija, kurią sudarė 11 garbingų narių iš Lietuvos ir užsienio. Po koncerto buvo gautos komisijos narių iš Nyderlandų Jacob Dijkstra ir Piet Visser pastabos, pagyrimai, pastebėjimai. Savo šalyje žinomi muzikai žavėjosi geriausio solisto apdovanojimą pelniusio G. Brūzgos grojimo stiliumi ir gera technika bei kokybišku orkestro akompanavimu ir atlikimu. Tokie įvertinimai orkestrui – paskata ir toliau džiuginti bei stebinti savo kausytojus programų įvairove bei profesionaliu atlikimu.