Iš čiaupų pradėjus tekėti žaliam vandeniui, „Vilniaus šilumos tinklai“ ramina – vykdomi termofikacinio vandens dažymo darbai

hygiene-cleaning-hands-washing-hands-woman-wash-their-hands_1391-448
Vilnius
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prasidėjus šildymo sezonui bendrovė „Vilniaus šilumos tinklai“ pradėjo termofikacinio vandens dažymo darbus. Bendrovė atkreipia sostinės gyventojų dėmesį, kad kol vykdomi darbai, iš čiaupų gali tekėti žalias vanduo.

Anot bendrovės Techninio aptarnavimo centro vadovo Rustamo Alijevo, nematomais miesto vamzdynais cirkuliuojantis termofikacinis žalias vanduo aplinkai ir žmonių sveikatai nekenksmingas, tačiau padeda nustatyti nesandarias vietas, jeigu tokių atsiranda. Jo teigimu, tai ypač aktualu pastatų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms.

„Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros institucijos leidžia naudoti vandenį žalia spalva nudažančią medžiagą – fluoresceiną. Tiesa, patys dažų milteliai yra oranžinės spalvos, bet įvykus reakcijai su vandeniu pažaliuoja“, – bendrovės pranešime spaudai teigė R. Alijevas.

Nors toks žalias vanduo nėra kenksmingas sveikatai, tačiau jo gerti nerekomenduojama, teigia specialistas.

„Net ir išgėrus tokio vandens pavojaus sveikatai nėra, todėl baimintis nevertėtų, tačiau iš karšto vandens čiaupų bėgantis žalias vanduo indikuoja namo šilumos punkte esančio šilumokaičio nesandarumą. Tokiu atveju būtina nedelsiant apie tai pranešti namo administratoriui arba bendrijai, šie patikrins ir pakeis šilumokaitį“, – sakė „Vilniaus šilumos tinklų“ atstovas.

Pastebėjus miesto vietose besiveržiantį žalios spalvos vandenį bendrovė prašo pranešti Klientų aptarnavimo centrui tel. 19118.