Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Ella Jardim nuotr.
Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt
Tūkstančiui metų likus iki mūsų eros Persijos įlankos šiaurės vakarinėse pakrantėse gyvenusios chaldėjų tautos vyrai buvo žymiausi žyniai ir būrėjai savo pranašystėmis išpopuliarėję net Graikijoje ir Romoje. Ypač populiarios tapo jų pranašystės savaitės dienoms. Pasirodo, kiekviena savaitės diena turi savo planetą globėją: pirmadienis – Mėnulį, antradienis – Marsą, trečiadienis – Merkurijų, ketvirtadienis – Jupiterį, penktadienis – Venerą, šeštadienis – Saturną, sekmadienis – Saulę.
Tie, kurie netiki pranašystėmis, Zodiako ženklų prognozėmis, dar skeptiškiau turėtų vertinti savaitės dienų horoskopus. Ar žmogaus charakteris priklauso ir nuo to, kurią savaitės dieną jis gimęs? Skaičiau, jog savaitės dienų horoskopai ypač daugiaplaniai. Pirmasis – tavo charakteris priklauso nuo to, kurią savaitės dieną gimei. Antrasis – kiekvieną savaitės dieną vis kitaip jausis skirtingomis savaitės dienomis gimę žmonės. Pavyzdžiui, pirmadienį vienaip jausis gimę antradienį, o jau kitaip – į šį pasaulį atėję trečiadienį. Savaitės dienų horoskopų sudarinėtojai tvirtina, kad žmogui geriausia savaitės diena yra ta, kurią jis ir gimęs, pavyzdžiui, pirmadienis ir bus laimingiausias gimusiam pirmadienį.
Pasirodo, geriausiai jaučiasi gimusieji savaitgaliais, o ir kitomis dienomis gimę, savaitgaliais jaučiasi gerai, gal tik kiek išskiriant sekmadienį: „Sekmadienis – pasyvi diena“.
Pastebėkite – savaitgalio horoskopuose visada yra daugiau gerų žodžių nei blogų. Jeigu daugiau dėmesio skirsime savaitgalių horoskopams ir paskaitysime net keletą jų, skirtų toms dienoms (jei pasitaikė ką nors blogo pranašaujantis horoskopas, ieškokite gero linkinčio), sužinosime, kad žmonės yra laimingi, tik jie to nežino.
Nuo pirmadienio iki sekmadienio
Įdomu, kad chaldėjų žyniai nesiūlė visus darbus pradėti pirmadieniais. Anot jų, „įsivažiuoti“ reikia po truputį. Pirmadieniais tiktų labiau įsiklausyti į save ir į supančią aplinką. Pirmadieniais gimsta ramybės vertintojai ir net vienatvė jų nežeidžia. Girdėjau moteris sakant, kad vienišos moterys gyvena ilgiau ir laimingiau. Abejoju, bet patikėkim.
O štai antradieniais reikia pradėti visus, o ypač pačius sunkiausius darbus. Ir gimsta antradieniais tik labai energingi žmonės. Trečiadienis – informacijos kaupimo diena, todėl gimsta tą dieną ypač komunikabilūs žmonės. Ketvirtadieniais reikia tiesiog dirbti ir tiek. Na, o penktadienis, globojamas grožio ir meilės planetos Veneros, tinka skirti pasimatymus, pirkti, lankytis grožio salonuose.
Gimusiuosius šeštadieniais veikia Saturnas. Šią dieną pasaulį išvysta filosofai, mokslininkai, mokytojai, rimtai žiūrintys į viską, kas vyksta išoriniame pasaulyje ir aplink juos. Kad ir kuo užsiimtų, jais visada galima pasikliauti, nes ištikus bėdai nelaimėlio niekada neapleis. Šeštadienį gimusieji – žavūs, mandagūs, jiems svarbi graži aplinka, geros manieros. Sako, jog ir juokiasi žmonės daugiausia šeštadieniais. O juk juoktis yra sveika. Liūdnas žmogus dažnai užspeičiamas į kampą savo depresijos. Ji iš jo atima galią veikti, bendrauti, pastebėti detales. Jei tau liūdna ir jautiesi vienišas – pirk jei ne tikrą, tai bent pliušinį šunį. Be to, visas savaitgalis priklauso Venerai – meno ir meilės planetai. Gal todėl šeštadieniais užmezgama tiek daug meilės romanų. Net televizijos laidos šeštadieniais linksmesnės ir net rimtieji spaudos leidiniai tą dieną turi pramogoms skirtus puslapius.
Sekmadienis turi būti skirtas dvasiniam gyvenimui, vaikams, tiesiog dera paversti tai šeimos diena. Nesusipratimas tik tarp gimstančių šią dieną, nes sekmadieniais gimsta ir labai energingi žmonės, ir tyleniai.
Spalvotas pasaulis
Pagal chaldėjus, kiekvienas žmogus turi savo gyvenimo spalvą, kurią įgauna iš savo dieną globojančios planetos. Pirmadienio žmonių spalva – balta, gali būti su nedideliais atspalviais: perlamutrinė, kreminė, antradienio – raudona ir kuo ryškesnė, trečiadienio – visos vaiskios spalvos ir, šiukštu, venkite tamsių spalvų, ketvirtadienio – mėlyna, penktadienio – rožinė arba smaragdinė, šeštadienio – juoda, nors sunku tuo patikėti, kai tiek šviesaus ir gražaus pakalbėta apie šeštadienį (tiesa, padėtis kiek švelninama ir galima juodą spalvą keisti violetine) ir dėl sekmadienio tarsi viskas aišku – geltona, nes tos dienos globėja Saulė.
Norint kad tavo spalvos lydėtų ir pagelbėtų, reikia stengtis rengtis savo spalvos drabužiais ar nešioti bent vieną kitą tos spalvos aksesuarą. O kur labiausiai atsiskleidžia mus lydinčios spalvos? Chaldėjai atsako – sapnuose. Rašyti apie sapnus reikėtų rudenį ar žiemą, kai ilgos naktys, trumpos dienos ir sapnams atsiranda daugiau vietos. Tačiau patys gražiausi sapnai, sako, mus aplanko vasarą. Nes juk kaip gerai po dienos darbų (o vasarą juk jų daugiau ir labiau pavargstame) pargriūti į mielus patalus. Be to, sako, jog kiečiausiai žmonės miega vasarą ir gražiausi sapnai tuomet mus aplanko. Taigi šiuo metu sapnus reikia ypač gerbti, o jei jie aplanko – pasidžiaugti.
Kad susapnuotumėte spalvotus sapnus, miegui reikia kruopščiai rinktis vietą. Geriausia vieta ten, kur miega katinas. Gi galva, skaičiau, turi būti Šiaurės kryptimi. Svarbu ir čiužinys. Nepirkite tik latekso čiužinių, nors ir kaip jie bebūtų reklamuojami.
Sapnų gaudyklės
Prisiminiau režisieriaus Michelio Gondry kino filmą „Gėlėti sapnai“ ir jame sekamą pasaką apie meilę ir netektį. Jis patraukia tuo, kad, kad pagrindinį moters vaidmenį atliko Audrey Tautou, visiems pažįstama iš Jeano-Pierre Jeunet filmo „Amelija iš Monmartro“. Filmo herojus nuolatos lydi gėlės. Jų pilnas Koleno mylimos Chlojos kambarys. Net dešiniajame merginos plautyje išauga vandens lelija. Deja, ši gėlė yra mirtinos ligos simptomas. Terapija – gulėjimas apsiklojus gėlių kompresu, kol šios nuvysta.
Visas filmas dvelkia prancūziška elegancija. Filme daug muzikos. Žinia, režisierius M. Gondry devintajame XX a. dešimtmetyje ėmėsi kurti muzikinius vaizdo klipus ir bendradarbiauti su tokiomis įžymybėmis kaip Bjork, „The Rolling Stones“, „Chemical Brothers“. Žiūrėti „Gėlėtus sapnus“ – reiškia sapnuoti. Tai pasaka suaugusiesiems. Visgi žvelgdami į prasiskleidžiančius žiedlapius, drauge suvokiame kraupoką pasaulio kaip tuštybių mugės atspindį. Meilės istorijoje režisierius ieško gyvenimo prasmės.
Amerikos indėnams sapnai ypač reikšmingi. Pasakojimuose ir legendose gausu atsitikimų, kai košmarai išpranašavo nelaimę ar katastrofą. Indėnai tiki, kad nakties oras kupinas gerų ir blogų sapnų, kurie bet kada gali pasiekti miegantįjį.
Chaldėjai sumeistravo sapnų gaudykles, kurios pakabinamos virš miegojimo vietos ten, kur jas gali apšviesti pirmieji ryto saulės spinduliai. Anot chaldėjų, tam tikri sapnai ir juose pasirodantys vaizdiniai skirti konkretiems žmonėms. Sapnų gaudyklė negali sutrukdyti šiems sapnams pasiekti tam tikrą žmogų. Jie visada praeis pro tinklą, o miegantysis būtinai regės jų simbolius ar prisimins perteiktą informaciją.
Sapnų gaudyklė skirta apsaugoti nuo nakties ore skrajojančių blogų sapnų. Nesant sapnų gaudyklių, jie neva laisvai plaukioja, gali aplankyti ir išgąsdinti miegantįjį. Sapnų gaudyklės sugauna blogus sapnus, kuriuos sunaikina ryto saulės spinduliai. Sakoma, kad taip pagautas ir sunaikintas sapnas negali daugiau aplankyti žmonių – jis daugiau nebeskraido ore.
Kiekvienam vyriškiui mieliausia sapnuose regėti moteris. Štai vyrukas moteriai pasakojo, jog naktį ją sapnavęs. Bičiulis užginčijo, jog jis meluoja, nes ir jis tą moterį sapnavęs, o matematiškai neįmanoma, kad ta pati moteris vienu metu būtų dviejuose sapnuose.