Iranas: „niekas negali garantuoti“ padėties kontrolės, jei Izraelis įsiverš į Gazos Ruožą

F8eVgNUW0AAhplm
Pasaulis
Twitter nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Iranas sekmadienį, prieš numatomą Izraelio pajėgų sausumos operaciją, perspėjo, kad „niekas negali garantuoti“ padėties kontrolės, jei žydų valstybė įsiverš į Gazos Ruožą.

„Jei sionistinio režimo (Izraelio) išpuoliai prieš beginklius Gazos piliečius ir žmones tęsis, niekas negali garantuoti situacijos kontrolės ir konfliktų nesiplėtimo“, – Irano užsienio reikalų ministerija citavo ministrą Hosseiną Amirą-Abdollahianą Hoseiną Amirą Abdolahianą), kalbėjusį su Kataro emyru šeichu Tamimu bin Hamadu Al Thani (Tamimu bin Hamadu Taniu).

Izraelio pajėgos sekmadienį ruošėsi artėjančiai sausumos operacijai į Gazos Ruožą, kurios tikslas – sunaikinti palestiniečių islamistų kovotojų grupuotę „Hamas“, surengusią kruviniausią išpuolį šalies istorijoje.

Per aštuonias dienas nuo tada, kai „Hamas“ ginkluoti užpuolikai nužudė daugiau kaip 1,3 tūkst. izraeliečių, Izraelis atsakė bombardavimo kampanija, kuri nusinešė daugiau kaip 2,3 tūkst. Gazos Ruožo gyventojų gyvybių.

Izraelis penktadienį nurodė 1,1 mln. gyventojų evakuotis iš šiaurinės Gazos Ruožo dalies į pietinę prieš numatomą sausumos įsiveržimą, o Jungtinės Tautos paragino šį įsakymą atšaukti.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.