Įpareigojimas paspirtukų nuomotojams: daugiau tvarkos

Mažeikiai
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Mažeikių rajono savivaldybėje vyko susitikimas su elektrinių paspirtukų nuomos paslaugą Mažeikiuose keletą metų teikusios bendrovės atstovais. Jie prašo leidimo ir šiemet teikti tokią paslaugą. Savivaldybė sutinka: tvarių, alternatyvių transporto priemonių nuoma mieste reikalinga, tačiau kelia sąlygą – kad būtų laikomasi tvarkos.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės mero patarėjas, Įvaizdžio kūrimo darbo grupės vadovas Kęstutis Bartkevičius, Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo, Architektūros ir urbanistikos, Viešosios tvarkos skyrių, Mažeikių seniūnijos, paspirtukų nuomos bendrovės atstovai.

Paslauga Mažeikiuose pradėta teikti 2021 m. Per nuomos laikotarpį sulaukta nusiskundimų dėl netvarkos. Savivaldybė įmonę raštu informavo apie paspirtukus, paliktus teritorijose, kuriose jie trukdė eismui ir kėlė grėsmę pėsčiųjų saugumui, siuntė tai įrodančias nuotraukas. Į nusiskundimus sureaguota besibaigiant praėjusių metų sezonui: pakeistas paspirtukų surinkimo ir išvežiojimo Mažeikiuose rangovas, įdiegta „Bolt patrulio“ paslauga.

Šiemet ketinama numatyti miesto zonas, kuriose bus ribojamas paspirtukų važiavimo greitis ir kuriose jų nebus galima palikti. Įmonė žada daugiau dėmesio skirti naudotojų švietimui, o kilus problemų operatyviau komunikuoti su Savivaldybe bei gyventojais.

Nutarta koreguoti nuo 2021 m. galiojantį Tarpusavio supratimo memorandumą tarp Savivaldybės ir įmonės įtraukiant įmonei skirtų naujų sąlygų. Leidimas teikti paspirtukų nuomos paslaugą Mažeikiuose bus išduotas trumpesniam nei anksčiau – 3 mėn. – laikotarpiui (kovo 1–gegužės 31 d.). Vėliau bus sprendžiama dėl laikotarpio pratęsimo.