Aktualijos | 5 MIN.

Interpeliacijų klausimus ministrams opozicija toliau kels tik pavasarį: žada kartoti procedūras D. Kreiviui ir K. Navickui

Benas Brunalas
2022 m. gruodžio 10 d. 09:18
BeFunky-collage (9).jpg

Opozicija geriausiu atveju tik pavasarį grįš prie interpeliacijų, kurias visą rudenį entuziastingai žadėjo Ingridos Šimonytės Vyriausybės ministrams. Besibaigiančioje rudens sesijoje Seimo mažumai nepavyko išklibinti nei energetikos, nei konservatoriams vadovaujančio užsienio reikalų ministro kėdės. Tuo metu prie žadėtų interpeliacijų vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei ar ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei – net nebuvo prieita. Nerealizuoti ir garsiai skelbti bandymai pareikšti nepasitikėjimą visai Vyriausybei.

Visgi vienas iš opozicijai priklausančių Seimo socialdemokratų lyderių Gintautas Paluckas nepasiduoda. Politikas sako, kad žadėtas interpeliacijų smagratis vėl suktis pradės pavasarį. Ir, tikina politikas, nebus pamiršti tiek interpeliacijos metu jau kvosti, tiek šiuo procesu tik gąsdinti ministrai.  
 
„Visos batalijos iš esmės keliasi į kovo mėnesį. Per tą laiką visi ruošis: Vyriausybė, duok Dieve, ruošis taip pat. Ministrų kabinetas ruoš savo įstatymo projektus, o opozicija – savo“, – Eltai sakė G. Paluckas. 
 
„Iki Kūčių liko pora savaičių. Vien dėl procedūrinių dalykų būtų sunku kalbėti apie interpeliaciją, nes pagal Seimo statutą yra paliekama teisė apie dvi savaites ministrams pasiruošti ir pateikti atsakymus raštu. Kitaip tariant, per likusį laiką nėra prasmės organizuoti kažkokių batalijų. Galų gale visuomenės dėmesys visiems šiems reikalams taip pat nuslopo. Visi ruošiasi Kalėdoms“, – aiškino G. Paluckas.
 
Tačiau atėjus pavasariui, tęsė socialdemokratas, opozicijos nusiteikimas neįtikusiems ministrams daryti interpeliacijas vėl ims skleistis.
 
„Aš turiu tokį negerą įtarimą, kad bus ir daugiau priežasčių interpeliacijoms. Matant, kaip Vyriausybė dažnai vangiai arba lėtai reaguoja į kylančias problemas“, – sakė socialdemokratas. 
 
O interpeliacijos klausimų galimai sulauksiančių ministrų asortimentas, G. Palucko manymu, yra platus. Politiko teigimu, į juodąjį sąrašą patenka ir jau interpeliacijos procedūrą praėję Vyriausybės nariai.
 
„Nuo kabliuko nebus paleidžiamas ir energetikos ministras, kuris po interpeliacijos turi 6 mėnesių apsaugą. Bet laikas labai greitai eina ir aš, tiesą pasakius, turiu klausimų dėl jo darbo. Manau, kad turėsime reikalų ir su tais ministrais, kurie interpeliacijas jau patyrė. Pavyzdžiui, žemės ūkio asociacijos nerimsta dėl žemės ūkio ministro“, – teigė politikas.
 
Opozicijos inicijuota interpeliacija pastarajai ministerijai vadovaujančiam Kęstučiui Navickui žlugo vasarą.
 
„Įstatymas numato, kad ministras po interpeliacijos yra saugus 6 mėnesius. Bet jei jis nesitaiso, jei jo veiklos kokybė nekinta, jeigu jo kuruojamas sektorius geriau nėra reguliuojamas... Tai ką? Žinoma, kad jis tada gali lipti ir antrą kartą į tribūną. Tam nematau jokios problemos“, – teigė G. Paluckas.
 
Žinoma, opozicijos taikinyje ir tie ministrai, kurie dar neturėjo progos patirti interpeliacijos. Pirmoje eilėje, panašu, rikiuojasi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
 
Sako, kad iniciatyvai dėl nepasitikėjimo Vyriausybe reikia gerai pasiruošti
 
Galiausiai tik opozicijos pamosavimų vėzdu liko kalbos apie nepasitikėjimo procedūrų visa Vyriausybe organizavimą. Kaip leidžia suprasti G. Paluckas, to nereikėtų siekti beatodairiškai.
 
„Jei kalbėtume kariniais terminais, interpeliacijos ministrams yra kaip haubicos, o nepasitikėjimas Vyriausybe... Tam reikia rimtai pasiruošti. Ir balsus skaičiuoti, kad tai nebūtų komiškas žingsnis. Tai tarsi sparnuotoji hipergarsinė raketa. Tokie dalykai tikrai turi sukristi į pavasario sesijos darbotvarkę. Niekas nežais ir neimprovizuos. Ne tik Vyriausybė, bet ir opozicija turi svarbių darbų pasiūlymų“, – sakė politikas.
 
Ir visgi, G. Palucko teigimu, faktas, kad dešiniųjų Vyriausybė džiaugiasi dar viena praėjusia Seimo sesija be Vyriausybės sudėties pasikeitimų. Tačiau, samprotauja politikas, vargu ar tokiais pačiais jausmais gyvena visi Lietuvos piliečiai.
 
„Nežinau, ar visuomenė laimi, kad nei vienas ministras nėra atstatydintas. Tai nėra didelis laimėjimas. Vyriausybei taip – ji ištvėrė opozicijos ir visuomenės spaudimą. Ir dabar, kaip premjerė mėgsta sakyti, kitus išsirinksite per rinkimus, jei nepatinka šie. Trūksta supratimo ir atjautos“, – empatijos stoką iš valdančiųjų jausdamas apibendrino socialdemokratas.
 
Parlamento opozicija dabartinės Vyriausybės ministrams jau inicijavo keturias interpeliacijas – užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, energetikos ministrui Dainiui Kreiviui, sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui ir žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Visi šie procesai baigėsi valdančiųjų naudai – atsakymams į klausimus buvo pritarta, tad ministrai tęsia darbą postuose iki šiol.

Šiauliai
Kalėdiniai pasivaikščiojimai Šiaulių mieste: nuo bulvaro iki Talkšos
Šventinė nuotaika Šiauliuose užplūdo, kai tik Prisikėlimo aikštėje sužibo saulės simboliu pasidabinusi žaliaskarė. O Kalėdų dieną miestas paprastai tampa ramesnis, beje, dėl to – itin tinkamas lėtiems pasivaikščiojimams. Nereikia toli važiuoti ar ieškoti žygio batų – šventinė atmosfera čia pat, miesto centre ir aplink Talkšos ežerą.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Lietuva
Šiauliai
Gruodžio pradžioje Gvinėjos įlankoje piratų pagrobtas lietuvis, suskystintų naftos dujų laivo „CGAS SATURN“ kapitonas, yra išlaisvintas ir grįžta namo, sako ministrė pirmininkė Inga Ruginienė.
Aktualijos | 2 MIN.
1
Šiltas lapkritis, gruodis, panašu, kol kas tausoja kelininkus ir kol kas jų darbo poreikis gana mažas. Už lango gruodžio pirmas tris savaites dienomis vyravo teigiama temperatūra, gana dažnas svečias buvo ne sniegas, o lietus. Taigi, galima juokauti, kad įsivyravę orai bent jau pirmąjį žiemos sezono mėnesį pataupė mūsų pinigus iš biudžeto, skirtus gatvių ir šaligatvių priežiūrai. Vis tik, kiek jų numatyta ir kaip gatvės ir šaligatviai šią žiemą bus prižiūrimi, teiravomės Šiaulių miesto savivaldybės administracijos.
Gatvė | 4 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Jau visai greitai mūsų namuose karaliaus Kalėdos, džiugins šventinė nuotaika. O kad laukimas neprailgtų, siūlome šventinę optinę iliuziją, kuri paskatins jūsų smegenis padirbėti. Taigi, ar galite pastebėti septynis paslėptus daiktus tarp daugybės Kalėdų Senelių?
Lietuva | 2 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Jau visai greitai mūsų namuose karaliaus Kalėdos, džiugins šventinė nuotaika. O kad laukimas neprailgtų, siūlome šventinę optinę iliuziją, kuri paskatins jūsų smegenis padirbėti. Taigi, ar galite pastebėti septynis paslėptus daiktus tarp daugybės Kalėdų Senelių?
Lietuva | 2 MIN.
0
Kiekviena šalis turi savo Kalėdų tradicijas ir šventimo ypatybes, kurios mums gali pasirodyti gana keistos arba mielos ir ypatingos. Lietuvoje Kalėdos tai metas, kai norime dalintis džiaugsmu ir šiluma su artimaisiais. O kokią reikšmę Kalėdos turi kitose pasaulio šalyse?
Lietuva | 4 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
JAV demokratų ir respublikonų partijų senatoriai pasmerkė Rusijos vykdomus Ukrainos civilių žudymus tuo metu, kai viso pasaulio krikščionys švenčia Kalėdas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Europos Komisija pagrasino atsakomosiomis priemonėmis dėl JAV vyriausybės sprendimo neišduoti vizų buvusiam eurokomisarui Thierry‘iui Bretonui ir dar keturiems europiečiams. Komisija griežtai smerkia šį JAV sprendimą, Briuselyje pareiškė institucija. Ji paprašė JAV tarnybų paaiškinimo. Jei reikės, esą bus reaguojama greitai ir ryžtingai, kad būtų apginta teisė nustatyti savo taisykles.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Per pastarąją parą Šiaulių apskrityje rasti du vyrų lavonai be išorinių kūno sužalojimų, praneša policija.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Ne visiems šiemet pavyko sėkmingai sulaukti Kalėdų. Policija praneša, kad Radviliškyje vyrą mirtis pasiglemžė prieš pat šventes, o pačių miestiečių laukė šokiruojantis radinys.
Kriminalai | 2 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių rajone ketvirtadienio vakarą žuvo ant kelio gulėjęs vyras – jį sužalojo automobilis.
Gatvė | 2 MIN.
0
Šiltas lapkritis, gruodis, panašu, kol kas tausoja kelininkus ir kol kas jų darbo poreikis gana mažas. Už lango gruodžio pirmas tris savaites dienomis vyravo teigiama temperatūra, gana dažnas svečias buvo ne sniegas, o lietus. Taigi, galima juokauti, kad įsivyravę orai bent jau pirmąjį žiemos sezono mėnesį pataupė mūsų pinigus iš biudžeto, skirtus gatvių ir šaligatvių priežiūrai. Vis tik, kiek jų numatyta ir kaip gatvės ir šaligatviai šią žiemą bus prižiūrimi, teiravomės Šiaulių miesto savivaldybės administracijos.
Gatvė | 4 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Sovietinio gyvenimo realybė, kai prie parduotuvių rikiuodavosi žmonės, vis dar atgyja ir mūsų kasdienybėje. Vaistinėse, tarsi žuvelės per maža me akvariume, laukia pirkėjai. Daugelis jų išeina tuštesnėmis kišenėmis ir nešini maisto papildų pakuotėmis.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šv. Kalėdų laukiame visi, o belaukdami puošiame eglutes – kas prieš mėnesį, kas tradiciškai Kūčių dieną. Besiruošdami šventėms, retas susimąstome, kaip atsirado papuoštos kalėdinės eglutės tradicija, iš kur ji atėjo pas mus, į Lietuvą. Roko grupė „Kardiofonas“, iš Antano A. Jonyno pasiskolinę tekstą, siūlė ant eglutės pakabinti baltą nosinaitę, tačiau mes visgi ir anksčiau, ir dabar žaliaskares puošiame kitaip.
Kultūra | 8 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) tvyro žaisminga nuotaika – dvaro erdvėse eksponuojama paroda „Senoviniai Kalėdų eglutės žaisliukai“. Į šventinę parodą iš privačių kolekcijų atkeliavo net 1 254 eglutės žaisliukai, pagaminti įvairiose šalyse – Vokietijoje, Austrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Ukrainoje, tuometinėje Čekoslovakijoje ir kitur. Žaisliukų amžius siekia XX a. pradžią – 9 dešimtmetį, tad parodoje galima pasigrožėti kalėdinėmis puošmenomis, džiuginusiomis net prieš šimtą metų.
Kultūra | 4 MIN.
0
Kūčios – viena paslaptingiausių metų naktų. Nuo seno tikėta, kad ši naktis turi ypatingą reikšmę: pranašauja ateitį, leidžia pažvelgti į artėjančius metus ir netgi atskleidžia likimą. Nors šiandien daug kas burtus vertina kaip žaismingą tradiciją, daugybė Kūčių papročių iki šiol gyvi ir mėgstami.
Kultūra | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Šiauliai
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Jau visai greitai mūsų namuose karaliaus Kalėdos, džiugins šventinė nuotaika. O kad laukimas neprailgtų, siūlome šventinę optinę iliuziją, kuri paskatins jūsų smegenis padirbėti. Taigi, ar galite pastebėti septynis paslėptus daiktus tarp daugybės Kalėdų Senelių?
Įvairenybės | 2 MIN.
0
Per šventes Zodiako ženklai atsiskleidžia visu gražumu, o kartais net per daug. Vieni šventę pradeda dar prieš Kūčias, kiti po vakarienės iškart ieško lovos. O kai visi susėda prie vieno stalo, astrologija tampa akivaizdi net netikintiems. Pažiūrėkime, kaip elgiasi kiekvienas Zodiako ženklas.
Horoskopai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Per šventes Zodiako ženklai atsiskleidžia visu gražumu, o kartais net per daug. Vieni šventę pradeda dar prieš Kūčias, kiti po vakarienės iškart ieško lovos. O kai visi susėda prie vieno stalo, astrologija tampa akivaizdi net netikintiems. Pažiūrėkime, kaip elgiasi kiekvienas Zodiako ženklas.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Kokia bus jūsų finansinė padėtis 2026 metų sausio mėnesį: pablogės ar pagerės? Gausite gerą pelną ar teks pataupyti? Sužinokite, kokią finansinę situaciją jums žada žvaigždės.
Horoskopai | 8 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Be silkės patiekalų neįsivaizduojamas joks šventinis stalas. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, jog silkė – riebi, tačiau sveikatai palanki žuvis, tad ją vertėtų skanauti ne tik per šventes.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Ar žinojote, kad Pekino antis yra ir paukščio rūšis, ir patiekalas? Pastarasis yra specialus iš Kinijos kilęs anties paruošimo būdas, vertinamas dėl ryškaus kontrasto tarp traškios odelės ir itin sultingos mėsos. O pirmąją – šviežią Pekino antį – šią savaitę kaip tik galima įsigyti už mažesnę kainą. „Maximos“ kulinarinių idėjų partnerė Brigita Uyar pataria, kaip ją paruošti ir dalijasi ypatingu šventiniu receptu.
Virtuvė | 5 MIN.
0