REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 3 d. 17:23

Internetinių loterijų sukčiai nerimsta: kaip neapsigauti?

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


274672

Internetiniai sukčiai atranda vis įtikinamesnių formų apgauti žmones. Pasinaudoję žinomų verslo įmonių vardais, sukčiai sukuria naujus internetinius puslapius, apsimetančius realiomis įmonėmis, ir gundo loterijomis bei neįtikėtinais prizais. Kaip netapti sukčių auka?

Internetinių loterijų ir konkursų sukčiai gali gauti prieigą prie žmonių asmeninės informacijos, banko sąskaitų duomenų ir pinigų. Siūlomi prizai paprastai yra per geri, kad būtų tiesa, ir norint juos gauti dažnai reikia sumokėti iš anksto. Tokiuose žaidimuose naudojama spaudimo taktika – ribotas dalyvavimo laikas, mažas prizų kiekis.

Anksčiau netikrų įmonių puslapių tekstai buvo pilni gramatinių klaidų, dabar sukčių schemos dar labiau apgalvotos: atspindi įmonių spalvas, atkartoja komunikaciją, yra beveik be gramatinių klaidų.

„Splius“ nuotr.

Sukčiai naudojasi žinomų įmonių vardu

Į tokią situaciją rugpjūčio pradžioje pateko elektroninių ryšių bendrovė „Splius“, kurios vardu pasinaudoję sukčiai surengė konkursą ir žadėjo padovanoti išmaniuosius telefonus „Apple iPhone 14“ ir „Samsung Galaxy S22“ bei nešiojamąjį kompiuterį „Apple MacBook Pro“.

„Sukčiai naudojasi mūsų, kaip patikimos įmonės, vardu ir siūlo laimėti prabangius telefonus, kompiuterį. Kas svarbiausia – labai tiksliai nukopijuotos mūsų spalvos, pakankamai išmaniai parašytas tekstas be gramatinių klaidų. Iš tiesų, tik labai įgudęs vartotojas gali atskirti, kad tai – netikras konkursas“, – pasakoja „Splius“ rinkodaros direktorė Inga Karickienė.

Susivilioję pranešime žadamais prizais, žmonės nukreipti į kitą internetinį puslapį, kuriame atsakinėjo į klausimus apie „Splius“ paslaugų kokybę, telekomunikacijų naudojimo įpročius, turėjo nurodyti asmens duomenis ir, galiausiai, atlikti kelių eurų mokėjimą už prizo siuntimą. Teigta, jog anketa atkeliavo tik dešimčiai atsitiktinai atrinktų klientų, ją raginta pildyti kuo greičiau, kol prizai neišdalinti kitiems.

„Viena klientė yra pasakojusi, kad ji pervedė tuos kelis eurus ir pastebėjo, kad jai ėmė automatiškai nuskaityti pinigus. Neaišku, kiek tai būtų trukę, tačiau mes patarėme nedelsiant kreiptis į policiją“, – įmonės vardu dar vieną anksčiau platintą konkursą prisimena I. Karickienė.

Freepik.com nuotr.

Kaip apsisaugoti nuo internetinių loterijų sukčių?

Teisėtos loterijos neprašys slaptos asmeninės informacijos. Sukčių konkursai pasižymi nerealiais pažadais ir per daug gerai atrodančiais prizais.

Tikrų konkursų sąlygos būna aiškiai nurodytos, taip pat pateikiama ir laimėjimo tikimybė.

Prieš dalyvaujant internetinėje loterijoje, svarbu atkreipti dėmesį į konkursų organizatorių patikimumą – patikrinti jų svetainę ir socialinius tinklus. Patikimos organizacijos savo internetiniuose puslapiuose ir kitose paskyrose pasidalins naujiena apie vykstantį žaidimą.

Jei visgi abejojate, nepabijokite susisiekti su įmone ir pasiteirauti ar ji tikrai organizuoja konkursą.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA