PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2022 m. Spalio 19 d. 18:46

Internautai pasipiktinę: dažyti šuns kailį yra pasityčiojimas

Pasaulis

Flickr.com nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Etaplius.LT


248842

Kinas sukėlė diskusijas internete po to, kai nudažė savo auksaspalvį retriverį raudonai, o vaizdo įrašą ir šuns nuotraukas išplatino internete.

Vaizdo įraše matyti, kaip augintinio savininkas verčia augintinį atsisukti į kamerą, jo kailis tamsios rožinės spalvos, o aplink akis vis dar galima matyti originalią plaukų spalvą.

Kitame vaizdo įraše atrodo, kad ant rožinio kailio, aplink akis šuniui išpiešti juodi akiniai. Gyvūno savininkas filmuodamas vaizdo įrašą pratrūksta juokais ir tempia šunį žeme, kad vaizdo įraše būtų galima juos įžiūrėti.

Toks elgesys sukėlė daug reakcijų socialiniuose tinkluose, kai kurie nerimauja dėl gyvūno gerovės ir sveikatos, baiminamasi, kad dėl plaukų dažų jam gali kilti komplikacijų ateityje.

Augintinio savininkas šioms kalboms mėgino užkirsti kelią sakydamas, kad prieš dažant kailį jis konsultavosi su veterinaru, kuris patikino, kad dažai yra visiškai nekenksmingi.

„Dabar visi šunys 10 mylių spinduliu ateina iš jo juoktis“, – „Twitter“ rašė internautas.

Kinija neturi rimtų taisyklių dėl gyvūnų gerovės, o bausmės už naminių gyvūnėlių žalojimą yra labai retos.

Užsienio žiniasklaidoje pranešama, kad gyvūnų teisėmis besirūpinančios tarnybos nepataria naudoti žmonių plaukų dažų naminiams gyvūnams.

„Nepriklausomai nuo to, ką kiti gali jums sakyti, paprastai yra bloga idėja naudoti žmonėms skirtus produktus naminiams gyvūnėliams. Todėl venkite bet kokių žmonių plaukų dažų“, – teigiama „Safer Pets“ internetiniame tinklapyje.

Ekspertų nuomonių apie tai yra daug ir įvairių. Kai kurie mano, kad dažydami savo augintinių plaukus juos humanizuojame, o tai visiškai nutolina juos nuo savo prigimties. Pasak ekspertų, žmonių užgaidos tampa pagrindiniu trukdžiu neleidžiančiu gyvūnams bendrauti su kitais augintiniais.

Po neatsargaus dažymo gyvūnai gali apsinuodyti toksiškomis medžiagomis, kurios į kūną absorbuojasi per odą. Apsilaižydami save prausimosi metu gyvūnai toksines medžiagas gali ir nuryti.