PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugsėjo 26 d. 20:39

Intensyvus kelionių sezonas baigėsi, kas keliautojų Raseinių krašte laukia kitąmet?

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


100814

831 tūkst., arba net 9,25 proc. daugiau. Šis užsienio turistų augimas Lietuvoje 2019 m. I pusmetį yra didžiausias per pastaruosius 5 metus. Po šalį keliavę užsienio gyventojai sausio, vasario ir kovo mėnesiais dažniau rinkosi ir nakvynę apgyvendinimo įstaigose – jose praleido 1,784 tūkst. nakvynių, t. y. net 7,84 proc. daugiau nei 2018 m. I pusmetį. Viso po Lietuvą minėtą laikotarpį bent su viena nakvyne keliavo 1,750 tūkst. turistų, arba 11,30 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2018 m., teigiama VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ pranešime spaudai.

Nuo minėtų tendencijų šalyje neatsilieka ir Raseiniai. Dar pavasarį suskaičiavus praeitų metų rezultatus paaiškėjo, kad Raseinių rajonas pateko į TOP trejetuką ir išsiskyrė vienu didžiausiu turistų augimo proveržiu Lietuvoje (+137 proc.). Atrodo, jog pasibaigęs 2019 m. vasaros turistinis sezonas ne ką blogesnis. Nors pačių populiariausių rajono objektų tikslių lankytojų skaičių įstaiga neturi, tačiau akivaizdu, kad pirmuoju numeriu sąraše nedvejodami galime įrašyti Šiluvą. Šiais metais čia virte virė gyvenimas. Balandį VšĮ „Atrask Raseinius“ organizavo svetingumo mokymus vietos gyventojams bei verslui, birželio mėnesį pirmą kartą įvyko dviejų dienų tarptautinė konferencija, kur pranešimus skaitė autoritetingi svečiai iš Vokietijos, Portugalijos, Lenkijos ir, žinoma, Lietuvos. Tą pačią dieną prasidėjo ir pirmoji tarptautinė Šiluvos meno bienalė, dovanojusi koncertus, menines instaliacijas, tapybos darbus ir kt. Raseinių rajono kultūros centro organizuoti renginiai šiemet paplito po visą rajoną. Centro projektų vadovas Arūnas Kazlauskas, jau ne pirmus metus organizavo Šiuolaikinės muzikos festivalį ir Urban Art’19. Aukštos meninės vertės renginiai traukia į rajoną kultūrinio turizmo entuziastus, arba kaip dabar madinga sakyti, mūsų krašte lankosi vis daugiau meno piligrimų.

Didieji Šiluvos atlaidai šiemet sutraukė tūkstantines minias ir įrodė, jog piligrimystė gyva. Pasak Šiluvos šventovės referentės Linos Urbonienės, per daugiau kaip savaitę Šiluvą užplūdo per 50 tūkst. piligrimų. Šiluvos seniūno Juozo Šlepo duomenimis, prekybininkų skaičius šiais metais sumenko nuo 220 prekybininkų (2018m.) iki 170 (2019 m.). Tai galėjo nulemti Raseinių rajono savivaldybės tarybos sprendimu pakeistos prekybos taisyklės. J. Šlepo teigimu, prekybinės vietos buvo suskirstytos į zonas, kai arčiausiai bazilikos galėjo vykti tik suvenyrų ir religinės atributikos prekyba. „Be to prekybininkai informuoti, kad tai nėra mugė. Na ir žinoma, žmonės nevažiuoja čia pirkti rankinių ar paltų, o atvažiuoja melstis.“ – teigė seniūnas.

Nemažai dėmesio, kaip ir kasmet, sulaukė greta Šiluvos esantis Lyduvėnų geležinkelio tiltas, pastaraisiais metais vis labiau masinantis turistus. Turizmo informacijos centro telefonu jau antri metai skambina daugybė besidominčių galimybe užlipti ant garsiojo tilto ir pasigėrėti Dubysos slėnio panorama. Iki šiol jiems apgailestaudami atsakydavome, kad tokios galimybės nėra ir artimiausiu metu to padaryti nepavyks. Tačiau neišnaudoti tokio turistinio objekto, kuris galėtų tapti įspūdingiausiu apžvalgos bokštu visoje šalyje, būtų neprotinga. Todėl tiek VšĮ „Atrask Raseinius“, tiek Raseinių rajono savivaldybė bei Dubysos regioninio parko direkcija įdėjo daug pastangų, kad tiltas visgi atsivertų turistams. Šios pastangos nenuėjo veltui. Pastaruoju metu jau vyksta projektavimo darbai. Tikimasi, kad pirmieji smalsuoliai ant po tiltu įrengto pėsčiųjų tiltelio galės užlipti jau 2020 m. pabaigoje. „Darbai derinami ne tik tarp Dubysos regioninio parko direkcijos bei Lietuvos geležinkelių, į procesą įtraukta ir vietos savivalda. Toks objektas neabejotina bus gausiai lankomas, todėl neišvengiamai reikės ir sanitarinių mazgų, atnaujinti senąsias arba įrengti naujas kelio dangas.“ – įžvalgomis pasidalino Dubysos regioninio parko direkcijos vadovas Vygantas Kilčauskas. Paklaustas kokiomis dar naujienomis gyvena jo vadovaujama įstaiga, nedvejodamas atsakė, jog naujasis lankytojų centras Kaulakiuose yra vienas didžiausių pasikeitimų, o į naująjį pastatą planuojama persikelti jau rugsėjo antrojoje pusėje. Nors čia kol kas nebus pastovios ekspozicijos, tačiau viešieji pirkimai jau vyksta, todėl ir šis klausimas bus netrukus išspręstas. Be abejo labai džiugi ir svarbi šiųmetė naujiena yra Betygalos piliakalnių atnaujinimas ir pritaikymas lankytojams. Dar vienas vykdomas projektas yra „Dubysos upės slėnio kraštovaizdžio komplekso tvarkymo ir pritaikymo lankymui darbai“. Įgyvendinus šį projektą Dubysos pakrantėmis pasivaikščioti bus dar patogiau ir įdomiau!

Paklausti ką galima aplankyti Raseiniuose, mes visų pirma pasiūlome pasivaikščioti mieste, kur galima apžiūrėti senas tarpukario Raseinių fotografijas bei aplankyti pagrindinius istorinius miesto objektus. Tai padaryti nuo šiol yra dar įdomiau ir patogiau vadovaujantis mieste naujai įrengtomis žaliomis rodyklėmis ir skaitant informacinius stendus prie objektų. Be to, visada rekomenduojame užsukti į Raseinių krašto istorijos muziejų. Nors nemažai atvykusių į turizmo informacijos centrą skeptiškai žiūri į muziejaus lankymą, tačiau plačiau papasakojus apie šios vietos istoriją ir unikalias ekspozicijas bei interaktyvius sprendimus, dažnas susidomi ir smalsumo vedini nukeliauja į vienintelį tokį muziejų Lietuvoje. VšĮ „Atrask Raseinius“ vadovas A. Zmitra pastebi, kad kasmet turistų norai keičiasi. 2018 m. tarp turistinių grupių buvo populiariausias maršrutas Ariogala-Ugioniai-Betygala-Maslauskiškiai-Pasandravys-Šiluva. Šiame maršrute keliautojus itin sužavi Ugionių bažnyčia, Betygalos kaimo bendruomenės svetingumas, miestelio grožis, Maslauskiškių vandens malūnas ar neseniai meninėmis instaliacijomis atsinaujinęs Pasandravio istorinis draustinis ir, žinoma, Šiluva atsiskleidžia naujai ją aplankius su gidu. „Šiemet pastebėjome tendenciją, kad žmonės dažniau rinkosi Kalnujus, Viduklę, Molavėnus ir Nemakščius. Galbūt žmonėms žavesį sukelia Šv. Viktoro bažnyčios griuvėsiai, Raseinių panorama nuo Palendrių piliakalnio? O gal Viduklės koldūnai ir be galo nuoširdus muziejininko Klemenso Krolio pasakojimas Simono Stanevičiaus sodyboje-muziejuje? Visi lieka sužavėti šia vieta ir šiuo muziejininku“ svarsto Įstaigos vadovas, nuolat lydintis turistines grupes po mūsų rajoną.

Visada džiaugiamės galėdami savo klientams pasiūlyti kažką naujo. Kaip jau anksčiau minėjome, ant Lyduvėnų tilto užlipti nėra galimybės, tačiau juo pasigėrėti galite iš visai šalia esančios neseniai atsidariusios kaimo turizmo sodybos „Prie tilto“! Čia atsiveriantys vaizdai į tiltą ir Dubysos upės slėnį nepaliks nė vieno abejingo. Na, o kaimo turizmo sodyba „Pakalnė“ pakvietė visus žiemos pramogas išbandyti vasarą naujajame pramogų parke „Nuotykių kalnas”. Pirma trasa – tiesi ir ilga, skirta pajusti greitį, o kitoje galima išbandyti savo drąsą, tai ekstremalesnė trasa, su pasvirusia parabole pabaigoje – ideali pramoga ištroškusiems aštresnių pojūčių. Pramoga patiks tiek suaugusiems, tiek vaikams.

VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda žino, kad kiekvienas užsukęs į Raseinius ir panoręs pažinti šį kraštą, maloniai nustebs. Ne kartą girdėjome frazę „O aš tikrai nemaniau, kad Raseiniuose gali būti taip įdomu!“ – ir neabejojame, kad ją išgirsime dar daugybę kartų. O VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda, baigusi aktyvų turizmo sezoną, tikrai nestabdo darbų, pradedame ruoštis tarptautinių parodų maratonui Lietuvoje bei užsienyje, kur pristatysime Raseinių rajono turistinius išteklius ir kviesime keliautojus atrasti tai ką patys atradome.