PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Rugsėjo 5 d. 15:19

Intelektualai aptars Tomo Venclovos kūrybą

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


13802

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kartu su Vilniaus universitetu (VU) VU Mažojoje auloje rugsėjo 14-15 dienomis rengia tarptautinę mokslinę konferenciją „Tomo Venclovos kūrybos ženklai“.

Poetas, eseistas, publicistas, Jeilio universiteto profesorius T. Venclova rugsėjo 11-ąją švenčia 80-ąjį gimtadienį.

Konferencijoje dalyvaus ne tik žymūs lietuvių mokslininkai, bet ir būrys iškilių asmenybių iš užsienio - T. Venclovos kūrybos tyrinėtojų, vertėjų, ilgamečių draugų.

Viena konferencijos žvaigždžių - Paryžiuje gyvenanti amerikiečių poetė, vertėja ir eseistė Elena Hinsej (Ellen Hinsey), parengusi pokalbių su T. Venclova knygą „Nelyginant šiaurė magnetą“. Ji yra sakiusi, kad lietuvių poeto biografija - „svarbus visos epochos liudijimas“. Beje, leidykla „Apostrofa“ knygą neseniai išleido lietuviškai.

Žymiausia pasaulyje Michailo Bulgakovo kūrybos tyrinėtoja habilituota daktarė Marieta Čiudakova pažįsta T. Venclovą 50 metų, puikiai išmano jo nestandartinę situaciją tiek sovietinėje, tiek šiandienėje visuomenėje. Būtent tokias asmenybės ir visuomenės santykių įtampas garsi mokslininkė ir rengiasi nagrinėti.

Apie T. Venclovos ir Česlovo Milošo (Czeslaw Milosz) susitikimus gyvenime ir kūryboje kalbės vienas žymiausių lenkų nobelisto kūrybos tyrinėtojų profesorius iš Krokuvos Aleksandras Fiutas.

Jungtinėse Valstijose gyvenantis rusų literatūrologas bei prozininkas Aleksandras Genis, kurį daugelis pažįsta ir iš rusiškų „Laisvės“ radijo laidų, užaugęs ir universitetą baigęs Rygoje, į Vakarus pasitraukęs tais pačiais 1977 metais, kaip ir T. Venclova, savo pranešimu pasakos apie „geografijos poetiką“.

Literatūros kritikas, publicistas, vertėjas peterburgietis Nikita Jelisejevas konferencijoje nagrinės T. Venclovos publicistiką - humanizmo ir antikos ženklus joje.

Į konferenciją dar įtrauktos Vilniaus universiteto Garbės daktaro vardo suteikimo T. Venclovai iškilmės.

ELTA