Institucijos patvirtina žinančios apie du Lietuvos pasą turinčius R. Abramovičiaus vaikus

105191
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Saulius Jakučionis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Migracijos departamentas trečiadienį patvirtino disponuojantis informaciją apie du Rusijos milijardieriaus Romano Abramovičiaus vaikus, turinčius Lietuvos pilietybę, tačiau toliau aiškinasi, ar paso neturi daugiau verslininko atžalų.

Tuo metu vidaus reikalų ministrė pranešė apie rengiamus teisės aktus, leisiančius naikinti Lietuvos pilietybę motyvuojant grėsme nacionaliniam saugumui ir tiems asmenims, kurie pasą įgijo kilmės pagrindu.

„Šią minutę informaciją turime apie du asmenis“, – žurnalistams sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

„Renkame, tikriname (ar nėra daugiau – BNS)“, – pridūrė ji.

Prie tarptautinio tyrimo prisidėjęs tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ trečiadienį paskelbė, kad Lietuvos pasą turi R. Abramovičiaus vaikai Anna Abramovič ir Arkadijus Abramovičius, galimai prisidėję padedant tėvui apeiti tarptautines sankcijas.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė žurnalistams sakė, kad šiuo metu Lietuvos įstatymai nenumato galimybės atimti pilietybės tiems, „kuriems ji yra suteikta kilmės ar kitu pagrindu“.

Pasak jos, šiuo metu yra derinami įstatymų pakeitimų projektai, leidžiantys tai padaryti, jeigu piliečio veiksmai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Jie (pakeitimai – BNS) yra parengti, dabar dar derinami ir galutinai suderinus jie turėtų būti pateikti“, – kalbėjo ministrė.