Institucijas dėl vaiko paėmimo sukritikavęs G. Nausėda ragina nesilaikyti munduro

20220317LBAL2645
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Valdas Pryšmantas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pareiškė, kad pastarosiomis dienomis kritikos sulaukusios su vaikų teisių apsauga susijusios institucijos neturėtų laikytis principo ginti mundurą.

Jis pats šią savaitę sukritikavo tarnybų elgesį, komentuodamas socialiniuose tinkluose išplatintą vaizdo įrašą, kaip, vykdydami teismo sprendimą, iš motinos specialistai paima vaiką.

„Pirmiausiai man nesuprantama, kad vis dar mūsų kai kurios institucijos, ministerijos laikosi to seno principo: įsikabinti institucinio munduro gynimui, į savo institucinį mundurą ir, neduok Dieve, neleisti jo pažeisti. Šiandien kritika naudinga visiems, ir man kritika naudinga, ir nereikia kitiems priimti tos kritikos kaip suvokimo, kad kritikuojama viskas arba kritikuojama pati sistema“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.

Visuomenėje didelį rezonansą sukėlus vaizdo įrašui su vaiko paėmimu, prezidentas pareiškė, jog institucijoms trūksta tikro rūpesčio vaiko interesais.

G, Nausėda sako, jog teismų sprendimai turi būti vykdomi, bet visiems priimtinu būdu, net jeigu jis yra labai sunkus.

„Mes irgi pasisakome už tai, kad teismo sprendimai būtų vykdomi, ir kad vaiko teisės turi būti ginamos, bet kuomet vaiko teisės yra ginamos traumuojant vaiką galbūt ne mėnesiams, metams, o galbūt dešimtmečiams, tai nebėra vaiko teisių gynimas“, – teigė prezidentas.

„Todėl galbūt kitą kartą reikėtų labai sąmoningai pasakyti sau, ar mes tikrai padarėme viską, kad procedūra būtų įgyvendinta visiems priimtinu būdu, net tada, kai tai pasiekti yra nepaprastai sunku“, – pridūrė jis.

Anksčiau prezidentas ragino socialinės apsaugos ir darbo ministrę imtis tyrimo dėl šios situacijos.