Informacinių technologijų ir gyvybės mokslų studentai turės galimybę gauti dvigubus diplomus

Lietuva
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Planuojama, kad kitais metais dalis informacinių ir ryšių technologijų bei gyvybės mokslų sričių studentų galės pradėti studijas, kurias užbaigę turės galimybę gauti dvigubus diplomus – tiek Lietuvos, tiek ir žinomų Jungtinės Karalystės bei Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) universitetų.

 Tai patvirtinta pasirašytais susitarimo memorandumais tarp Lietuvos, Jungtinės Karalystės ir JAV universitetų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Norėdami pritraukti diasporos jaunimą, studentus iš užsienio studijuoti Lietuvos universitetuose ir tolesnei profesinei karjerai pasirinkti mūsų šalį, turime sudaryti jiems galimybę gauti ne tik Lietuvos aukštųjų mokyklų, bet ir žinomų užsienio universitetų dvigubus studijų baigimo diplomus. Bendradarbiavimas su užsienio universitetais leis mums sumažinti kvalifikuotų specialistų trūkumą Lietuvoje ir skatins studentus pasirinkti paklausesnes informacinių technologijų ir gyvybės mokslų studijas. Tai padės mums ateityje pritraukti ir daugiau užsienio investuotojų, kurių pagrindinė atėjimo į Lietuvą sąlyga – talentų pasiūla“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Siekiant pritraukti daugiau užsienio talentų į informacinių technologijų ir ryšių studijas, Vilniaus Tech universitetas ketina bendradarbiauti su Jungtinės Karalystės Glazgo Kaledonijos, Linkolno ir Londono Goldsmiths universitetais.

Vytauto Didžiojo universitetas šioje bei gyvybės mokslų srityje ketina užmegzti partnerystę su JAV Misūrio Sent Luiso ir Jungtinės Karalystės Linkolno bei Keele‘io universitetais. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas dėl dvigubų diplomų gyvybės mokslų srityje taip pat ketina bendradarbiauti su Keele‘io universitetu, rašoma pranešime.

Prognozuojama, kad, įgyvendinus dvigubų diplomų programą, į Lietuvą galėtų atvykti studijuoti apie 3 tūkst. informacinių ir ryšių technologijų ir apie 1 tūkst. gyvybės mokslų studentų.

Dvigubų diplomų programa yra dalis talentų plėtros strategijos ir leistų padidinti kvalifikuotų specialistų skaičių Lietuvoje. Planuojama, kad pažangių technologijų ir žinioms imlių paslaugų sektoriuose specialistų skaičius mūsų šalyje išaugs 4 proc. – iki 17 proc. 2030 metais, o informacinių technologijų sektoriuje studentų skaičius padidės 5 proc. – iki 33 proc. 2030 metais.

Tai leistų išspręsti informacinių technologijų specialistų trūkumą mūsų šalyje. Skaičiuojama, kad 2030 m. šių specialistų darbo vietų skaičius Lietuvoje išaugs 42 procentais, pažymima pranešime.