Informacija apie žmogaus palaikų vežimą ir formos pildymą

Telšiai
Pixabay.com nuotr.
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Telšių departamento Plungės skyrius primena, kad vadovaujantis Informavimo apie žmogaus palaikų vežimą į užsienio valstybes, kurios nėra patvirtinusios 1973 m. spalio 26 d. Strasbūre priimto Susitarimo dėl mirusiųjų kūnų pervežimo (toliau – Susitarimas), taip pat iš šių valstybių per Lietuvos Respublikos teritoriją vežimą tranzitu tvarkos aprašo 7 punktu, asmenys, norintys žmogaus palaikus išvežti iš Lietuvos į užsienio valstybes, kurios nėra patvirtinusios Susitarimo, nuo gegužės 1 d. apie tai turi informuoti NVSC.

Taip pat turi informuoti NVSC, jei iš šių valstybių per Lietuvą tranzitu bus vežami žmogaus palaikai. Pranešimo formą galite rasti NVSC puslapyje, skiltyje „Paslaugos“ pasirinkę „Informacijos apie žmogaus palaikų vežimą teikimas“ (https://nvsc.lrv.lt/lt/paslaugos/informacijos-apie-zmogaus-palaiku-vezima-teikimas).

Susitarimą patvirtinusių ir nepatvirtinusių šalių sąrašą galima rasti paspaudus nuorodą: https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list/-/conventions/treaty/080/signatures.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad mirusiojo kūno laissez-passer privaloma gauti tik tada, kai norima iš mūsų šalies išvežti mirusiojo palaikus į Susitarimą patvirtinusias valstybes. Kaip ir anksčiau, norint gauti minėtą dokumentą, reikia kreiptis į NVSC. Pateikus visus privalomus dokumentus, mirusiojo kūno laissez-passer išduodamas ne vėliau kaip kitą darbo dieną. Prieš kreipiantis dėl mirusiojo kūno laissez-passer, būtina turėti pasiruošus reikalavimus atitinkantį karstą, kad būtų galima tinkamai atlikti karsto plombavimą. Visi reikalavimai išdėstyti Mirusiojo kūno laissez-passer išdavimo taisyklėse ir Susitarime.

Už mirusiojo kūno laissez-passer išdavimą ir karsto plombavimą valstybės rinkliava neimama. Minėtieji reikalavimai netaikomi kremuotų palaikų vežimui.