Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Tomas RimkusŠaltinis: Etaplius.lt
Ne viena jauna mergina svajoja tapti influencere, tačiau šis statusas turi savivertės kainą. „Šokoladas sielai“ kūrėja Rūta Banionytė pasakoja, kiek neapykantos žinučių jai tenka sulaukti po kiekvieno viešo pranešimo. Ir dalinasi patarimais, kaip savo blogas emocijas keisti geromis ir pradžiuginti bet kokį sutiktą žmogų.
Kiekvieną dieną tenka kovoti su moterų neapykanta
Socialiniuose tinkluose aš labai aktyviai bendrauju su moterimis. Vien Instagram paskyroje atsakau į apie 100 žinučių per dieną, o jose būna tikrai visko... Moterys kartais bando įkąsti, ieško skaudžių vietų, dažnai mėgina įžeisti išvaizdą, siūlo pasidaryti operacijų, tada kritikuoja elgesį. Siūlo elgtis pagal amžių ir nepraleidžia progos pasakyti, ką apie mane galvoja jų pažįstami. Jos beveik visada mane informuoja apie tai, jei kas nors iš manęs šaiposi interneto portaluose, atsiųsdamos „screenshot’us“.
Kartais aš jų klausiu, kodėl jos taip daro, bet tiesa yra tokia, kad kai kurioms moterims kitos moters pažeminimas padeda pasijausti geriau. Pvz., visai neseniai sporto klube mane paslapčia filmavo mergina. Ji bandė prigauti mane keistose pozose ir filmuotą medžiagą su įžeidžiančiais komentarais kėlė į savo instagramo istorijas. Jaučiausi labai prastai ir mudvi susikirtome...
Kaip reaguoti, kai sulauki nemalonaus ir įžeidžiančio komentaro?
Aš stengiuosi nereaguoti ir gana greitai juos pamirštu. Per 4 metus baigiu užsigrūdinti. Vis dėlto, turiu pripažinti, kad būna labai skaudžių komentarų. Ir man tenka ieškoti būdų, kaip išsigydyti žaizdas. Kai kurie komentarai pataiko į patį savivertės centrą, tad dingsta noras kurti, bet tada praeina kelios dienos, ir jėgos sugrįžta.
73094103-955357348176456-6981756166969992392-n.jpg
Neapykanta net iš sekėjų
Taip, žinoma. Jūs įsivaizduokite, aš kiekvieną dieną dalijuosi savo gyvenimu, mane seka netoli 30 000 moterų. Kai įsidedu nuotrauką su kavos puodeliu iš degalinės, visada ateina bent 10 žinučių iš moterų „Pagalvok, ką darai, kvaiša, durne, besarmate, žiurke“, „Kur tavo daugkartinis puodelis?“, „Kokia tu influencerė, jei taip elgiesi?“
Įsidėjus nuotrauką ar story su kailiniais (nesvarbu, tikrais ar ne), ateina žinutės apie tai, kad kažkam šlykštu į mane žiūrėti. Kažkam gražu, kažkam šlykštu ir visi, kas netingi, gali reikšti savo nuomonę. Pačių bjauriausių žinučių rašytojas aš blokuoju. Bet kas savaitę į mano profilį ateina bent pora šimtų naujų žmonių, todėl to išvengti neįmanoma.
Moterys į tą patį turinį reaguoja skirtingai, pvz., įsidėjus story, kaip aš leidžiu laiką su vaiku lauke, galiu sulaukti ir pagyrimų, ir kitų merginų, kurios kaip tik dabar yra su savo vaikais, nuotraukų, ir vienos kitos žinutės apie tai, kad esu šlykšti boba, kuri skatina žmones eiti į lauką, nors prieš kelias dienas per žinias buvo kalbėta, jog aplink mus pilna kietųjų dalelių. Taigi, manau, dabar galite geriau įsivaizduoti, kas vyksta nematomoje Instagram pusėje.
Konstruktyvi kritika ar paprasčiausios patyčios?
Atskirti tikrai labai lengva, nes 99 proc. yra tiesiog patyčios arba įžeidinėjimai. Prie šių procentų aš priskiriu ir tų gudruolių žinutes, kurie mano, kad įžeidinėdami „intelektualesniais“ žodžiais pateikia konstruktyvią kritiką. Matote, laimingi ir iš tiesų sėkmės lydimi žmonės neturi nei noro, nei laiko kritikuoti. Pas juos reikia nueiti, paprašyti nuomonės ir tik tada yra šansas, kad jie skirs laiko patyrinėti, kaip tu galėtum geriau reikštis savo srityje.
O kasdieniai įžeidinėtojai mėgina pasislėpti po konstruktyvios kritikos pavadinimu, bet jeigu perskaičius jų sakinuką žmogui ima sukti pilvą, jis jaučiasi pažemintas, tai nieko konstruktyvaus ar vertingo čia jau nėra.
70936518-745304952616047-7109162364988763706-n.jpg
Vidinės stiprybė veda pirmyn
Kuo stipresne moterimi aš tampu, tuo mažiau mane veikia išorinės bangos. Man padeda meditacija, aš nuolatos pildau mūsų sukurtą „100 dienų savęs pažinimo žurnalą“, kuris man padeda įsivardyti savo tikslus ir nepamesti savęs nuomonių labirintuose. Kai moteris žino, kur eina ir ko siekia, ji tampa nesustabdoma.
Kiekvienai moteriai būtinas – palaikymas
Mes gyvename tarp žmonių, ir jų nuomonė bei palaikymas visada yra ir buvo svarbūs. Mūsų „Šokoladas sielai“ labai išaugo tik mane palaikančių merginų ir moterų dėka. Jų dėka šis projektas atlaikė audras ir užaugo. Myliu jas visas – ypač tas, kurios man neleido parkristi sunkiais etapais. Ir savo gražiomis žinutėmis bei laiškais man siuntė šilumą bei energiją.
Kalbant apie palaikymą, turiu paminėti savo mylimą vyrą, kuris kasdien mane palaiko ir stiprina. Jis savo stipriomis rankomis ištraukia mane iš emocinių duobių. Kai aš sėdžiu apsiverkusi ir per ašaras kartoju, kad niekas neturi prasmės.
Nemokamos kasdienės dovanos
Moteris moteriai gali labai daug padovanoti. Komplimentai yra puiku, bet dar gražesnis dalykas yra nuoširdumas ir meilė. Jeigu mes galėtume viena kitą iš visos širdies apkabinti, retkarčiais pasakyti, jog tikime, kad viskas bus gerai. Pasidalytume savo nuoširdžia istorija, kaip pačios įveikėme panašią problemą, tai būtų neįtikėtina parama.
Nuoširdaus komplimento paslaptis
Dažnai žmonės sako daug įvairių dalykų, bet dauguma jų neturi svorio. Kai aš žiūriu į žmogų, visada ieškau dalykų, kurie mane žavi jame. Dažniausiai randu, pasižaviu ir tik tada pasakau. Žmonės jaučia, kas yra tikra, ir tai jiems suteikia jėgų.
Išbandykite patys. Sutikę žmogų žiūrėkite į jį ir suraskite, kas jums labiausiai jame patinka.
Ilgai laukti neteks – žmogus pajaus jūsų mintis ir nusišypsos. O tada jau visai nesvarbu, ką jūs sakysite.
Jeigu ir jūs norite pasidalinti savo istorijomis, patirtimi ar išgyvenimais, rašykite info@kaunieciams.lt .
73480718-432686487396248-6897089919132508068-n-1.jpg