REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 19 d. 18:58

Indija neleido žurnalistei išvykti atsiimti Pulitzerio premijos

Pasaulis

BNS/Fotobankas nuotr.

Rūta AndrošiūnaitėŠaltinis: BNS


249098

Pulitzerio (Pulicerio) premiją gavusi fotožurnalistė iš Kašmyro trečiadienį pranešė, kad Indijos imigracijos pareigūnai neleido jai išskristi į Jungtines Valstijas atsiimti apdovanojimo, nors ji turėjo galiojančią vizą ir bilietą.

Sanna Irshad Mattoo (Sana Iršad Matu) pirmadienį turėjo išskristi į Niujorką atsiimti Pulitzerio premijos, bet Naujojo Delio oro uosto pareigūnai jos neišleido.

S. I. Mattoo sakė, kad buvo sustabdyta be jokios priežasties ir kad jos bilietas buvo anuliuotas.

S. I. Mattoo pagal paskyrimą dirbo „Reuters“ ir drauge su kitais šios agentūros fotografais pelnė 2022-ųjų Pulitzerio premiją už apybraižos žanro fotografiją. Apdovanojimas skirtas už darbą apie COVID-19 krizę Indijoje.

Žurnalistė sakė keliavusi su dviem kolegomis, kuriems buvo leista išvykti. Pasak jos, imigracijos pareigūnas grąžino jos įlaipinimo kortelę, bet neatsakė į klausimus, dėl kokios priežasties taip padaryta. Vėliau S. I. Mattoo buvo nulydėta prie oro bendrovės langelio atsiimti savo bagažo.

S. I. Mattoo sakė nenumananti, kodėl jai nebuvo leista išvykti.

„Ar dėl mano darbo? Dėl kažko kito? Man turėtų pasakyti. Problema ta, kad aš nežinau, kokia problema“, – sakė ji.

Indijos pareigūnai šių pranešimų kol kas nekomentavo.

Minimai žurnalistei tai jau antras toks kartas – liepą jai nebuvo leista išvykti į Paryžių, į knygos pristatymą ir fotografijos parodą. Tuomet ji buvo tarp 10 stipendijos „Serendipity Arles Grant 2020“ laimėtojų.

Po to incidento S. I. Mattoo taip pat kalbėjo, kad imigracijos pareigūnai nenurodė savo sprendimo priežasties, bet pasakė jai, kad ji negalės vykti į užsienį.

S. I. Mattoo nuo 2018 metų dirba laisvai samdoma fotožurnaliste ir fiksuoja gyvenimą Indijos kontroliuojamame Kašmyre, kur sukilėliai kovoja už regiono nepriklausomybę ar susijungimą su kaimyniniu Pakistanu.

Žurnalistai šiame neramiame regione seniai sulaukia grasinimų, o Indijos vyriausybė siekia griežtinti žiniasklaidos kontrolę. Žurnalistų padėtis pablogėjo Indijai 2019 metais atšaukus Kašmyro, kaip pusiau autonominio regiono, statusą. Pagal griežtus kovos su terorizmu įstatymus buvo areštuota ir tardoma dešimtys žiniasklaidos atstovų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA