In memoriam Ferdinandui Jakšiui

In memoriam Ferdinandui Jakšiui
Anykščiai
Anykščių rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Anykščių rajono savivaldybė

2022 m. rugsėjo 14 d., eidamas 86-uosius metus, Vilniuje mirė aktorius, teatro režisierius ir teatrologas, Anykščių rajono garbės pilietis Ferdinandas JAKŠYS (1937–2022).

Ferdinandas Jakšys gimė 1937 metais gegužės 20 d. Svėdasuose, čia lankė pradinę mokyklą.

Studijavo Lietuvos konservatorijos Teatriniame fakultete, įgijo aktoriaus išsilavinimą. 1969 metais Maskvos A. Lunačarskio teatro meno institute (GITIS) baigė teatrologiją. Dirbo Šiaulių dramos, Jaunimo, Vilniaus senjorų teatruose. Vaidino kine ir televizijoje, rengė autorines programas.

Net ir negyvenant Svėdasuose, jo ryšys su gimtuoju kraštu niekada nenutrūko. Kūrėjas šią sąsają išreiškė rinkdamasis autorius savo kūrybinėms programoms. Vienas iš ryškiausių bei įsimintimiausių kūrybinių darbų Ferdinando Jakšio kūrybiniame kelyje tapo Vaižganto vaidmuo monospektaklyje „Vaižgantas“ (rež. Kostas Astrauskas).

Ferdinandas Jakšys aktyviai dalyvaudavo Svėdasų ir Anykščių krašto kultūriniuose renginiuose. Buvo ilgametis Lietuvai pagražinti draugijos, svėdasiškių draugijos „Alaušas”, vaižgantiečių klubo „Pragiedrulys” nariu. 2012 metais buvo apdovanotas Vaižganto mažąją premija „Už kūrybinius nuopelnus Svėdasų kraštui”, o 2017 metais jam suteiktas Anykščių rajono garbės piliečio vardas.

 Su šviesia atmintimi bei giliu liūdesiu atsisveikiname su mielu Ferdinandu Jakšiu. Nuoširdžiai užjaučiame šeimą ir artimuosius.