Įmonė locmanui neišmokėjo 35,6 tūkst. eurų už viršvalandžius, darbą poilsio dienomis

Įmonė locmanui neišmokėjo 35,6 tūkst. eurų už viršvalandžius, darbą poilsio dienomis
Klaipėda
Flickr.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad UAB „Vakarų laivų remontas“ darbuotojui neišmokėjo 35,6 tūkst. eurų už viršvalandžius, darbą poilsio dienomis ir budėjimą namuose, teigiama ketvirtadienį išleistame teismo pranešime.

 

Darbo sutartimi vyrui buvo nustatyta 40 valandų darbo savaitė, darbuotojo teigimu, realios darbo valandos buvo ilgesnės.

 

Vyras kreipimusi į apylinkės teismą prašė iš įmonės priteisti 39,3 tūkst. eurų už budėjimą namuose, netesybas ir 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą.

 

Apylinkės teismas darbuotojo reikalavimus laikė iš dalies pagrįstais ir priteisė jam 35,6 tūkst. eurų.

 

Su tokia pozicija nesutiko nei vyras, nei darbdavys. UAB „Vakarų laivų remontas“ kreipėsi į teismą prašydama sprendimą panaikinti, darbuotojas prašė priteisti didesnes sumas, iš viso 69,1 tūkst. eurų.

 

Apygardos teismas abiejų apeliantų skundus atmetė ir konstatavo, kad darbdavys visgi nebuvo tinkamai atsiskaitęs su atleidžiamu darbuotoju. Vyro prašymas priteisti didesnę sumą taip pat nebuvo patenkintas.

 

Apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Redakcija rekomenduoja