Ilgametė Vilniaus rajono gyventoja Zuzana Paškevič sutiko 100-ąjį gimtadienį

resize_1200x900_d1_thumbnail_img_1278
Vilnius
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Vilniaus raj. savivaldybės inf.

Vasario 29 d. ilgametė Vilniaus rajono gyventoja Zuzana Paškevič sulaukė 100-ojo jubiliejaus. Šios ypatingos sukakties proga, kovo 4 d., jubiliatę pasveikinti vyko Vilniaus rajono savivaldybės mero patarėjas Edvard Keizik ir Rukainių seniūnijos seniūnė Anžela Stankevič.

„Ne kiekvienas iš mūsų gali pasigirti tokia ilga gyvenimo istorija“, – kalbėjo mero patarėjas Edvard Keizik. „Linkiu Jums laimės ir kuo stipriausios sveikatos. Teatneša džiaugsmą į Jūsų kasdienybę artimieji, gausus anūkų ir proanūkių būrys, o gyvenimas atneša dar daug metų laimės, šilumos ir nuostabių akimirkų, praleistų mylimų žmonių apsupty“.

Zuzana Paškevič gimė 1924 m. vasario 29 d. Užukenės kaime netoli Rukainių. Ji užaugo ūkininkų šeimoje, turėjo 2 brolius. Šeimą ištiko nelaimė, kai 1930 m. sudegė šeimos namas, tada jie visi išvyko į Naujasėdžių kaimą šiandieninėje Rukainių seniūnijoje. Nuo pat vaikystės, būdama tik 7 metų Zuzana su mama dirbo derliaus nuėmimo darbus. Antrojo pasaulinio karo metais ją ir jos draugę Vokietijos okupacinė valdžia privertė dirbti statant Kyviškių aerodromą.

1946 m. ji ištekėjo už kaimyno Antonijaus Paškevičiaus iš Naujasėdžių kaimo. Kartu su vyru gyveno niekada nenuobodžiaujančiame, vienuolika gyventojų skaičiuojančiame name. Deja, karo metu į gausiai apgyvendintą namą pateko bomba – šeimai nebeliko nieko daugiau, kaip tik namą atstatyti. Šiam tikslui Zuzanos močiutė atidavė savo seną pastatą, o geraširdžiai kaimynai padėjo paaukodami statybinių medžiagų. Šiame, bendras jėgas, draugystę, artimųjų meilę ir širdgėlą sukaupusiame name, moteris gyveno iki 2018 metų.

1957 m., repatriacijos metu, beveik visa Paškevičių šeima išvyko gyventi į Lenkiją, bet dėl reikiamų dokumentų neturėjimo, Zuzana ir Antoni liko Lietuvoje. Pora susilaukė keturių vaikų – dviejų sūnų ir dviejų dukterų.

1988 m. Zuzana tapo našle, 2006 m. ir 2007 m. moteris neteko abiejų sūnų, kas rimtai paveikė jos sveikatą. Tada ja rūpintis ėmė dukra Irena, pas kurią ilgametė Rukainių seniūnijos gyventoja persikraustė gyventi 2018 m. Čia ji gyvena ir iki šiol. Šiai dienai šimtą metų perkopusi Zuzana turi 3 anūkus, 2 anūkes, 3 proanūkius ir 5 proanūkes.

Sveikiname jubiliatę su praėjusiu, šimtuoju, gimtadieniu, linkime stiprios sveikatos bei Dievo palaimos!