Iki metų pabaigos atsiras viešasis kelias, jungiantis Žaliūkių kaimą su Šiaulių miestu

Iki metų pabaigos atsiras viešasis kelias, jungiantis Žaliūkių kaimą su Šiaulių miestu
Šiauliai
A. Rutkausko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pirmadienio spaudos konferencijoje, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pristatė sprendimą, kurio laukė visi Žaliūkių kaimo gyventojai.

Problema dėl įvažiavimo į Žaliūkių kaimą jau gerai žinoma šiauliečiams. Žaliūkių kaimo gyventojai ilgai bylinėjosi teismuose dėl teisės privažiuoti prie savo namų ir šiuo metu yra laikinai išsikovoję servitutą. Tačiau jiems reikėjo ilgalaikio sprendimo, kurį Šiaulių miesto savivaldybė padėjo surasti.

„Patekti į Žaliūkių kaimą ir nuvažiuoti pas savo kaimynus bei draugus bus daug paprasčiau, kadangi atsiras viešas miesto savivaldybės kelias“, – džiugią naujieną pranešė A. Bartulis.

Šių metų Šiaulių miesto savivaldybės biudžete 120 tūkst. Eur. buvo numatyti viešo kelio statybai.

„Šiandien mes jau turime parengtą projektą, kurio vertė yra 140 tūkst. Eur., tačiau per rangos konkursą tikimės, kad pavyks tilpti ir į 120 tūkst. Eur. sumą. Statybą leidžiantis dokumentas jau gautas. Kelias bus DS kategorijos, jis bus 196 m ilgio ir 6 m pločio. Šalia bus pusantro metro pėsčiųjų takas“, – teigė administracijos direktorius.

Pasak jo, šią savaitę yra pradedama rangovo parinkimo procedūra. Antanas Bartulis viliasi, kad grįžimas į namus gyventojams patogesniu taps jau iki šių metų pabaigos.

„Tikimasi rangovą rasti vėliausiai iki lapkričio 1-os dienos. Realiai darbai galėtų prasidėti lapkričio pirmosiomis dienomis. Mes manome, kad pirmąjį etapą – paruošti kelią be asfaltavimo, galėtumėme užbaigti jau iki šių metų pabaigos. O antrasis etapas – asfaltavimas, butų vykdomas kitų metų pavasarį“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Bartulis.

„Etaplius.lt“ redakcija primena, kad Seime vasaros pradžioje buvo priimtas Šiaulių rajono savivaldybių teritorijų ribų keitimo įstatymas – prie Šiaulių miesto nuo 2023 m. bus prijungtas Žaliūkių kaimas.