PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2017 m. Lapkričio 13 d. 17:25

Iki finišo dar toli, tačiau startas neblogas – savivaldybė pradėjo derybas su Šiaulių oro uosto investuotojais

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


20114

Šiaulių miesto savivaldybė – dar vienu mažu žingsneliu arčiau „išganingosios“ sutarties su investuotojais Šiaulių oro uoste. Derybos su oro uosto žemės sklypų nuomos aukcioną laimėjusia bendrove „Termicom“ pradėtos. Pirmajame susitikime aptartas derybų planas, pirmieji žingsniai ir abiejų šalių „namų darbai“.

Du beveik 4 hektarų ploto žemės sklypus nuomotis ir antžeminę orlaivių techninę priežiūrą bei remonto paslaugų veiklą vykdyti planuojanti UAB „Termicom“ ir Šiaulių miesto savivaldybė pradeda aiškintis viena kitos lūkesčius ir galimybes. Jau įvyko pirmasis derybinis susitikimas.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio pasakojimu, dabar vyksta vadinamasis „ikisutartinių santykių etapas“, kurio metu svarbu aptarti daugelį techninių dalykų ir pirminių niuansų. Todėl, galima sakyti, pradėta nuo formalumų.

Pirmiausia įvertinti abiejų šalių įgaliojimai dalyvauti derybose. Kadangi UAB „Termicom“ aukcione dalyvavo su jungtinės veiklos sutartimi – kartu su UAB „GetJet“ - derėtis bendrovė gali nuo dviejų jungtinės veiklos partnerių.

Savo ruožtu miesto savivaldybė pristatė administracijos direktoriaus įsakymu sudaromą derybinę darbo grupę. Jos pirmininkas ir bus pats A. Bartulis, pavaduotojas – Marijus Velička, kiti grupės nariai: Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktorius Virgilijus Statkus, Starteginės plėtros ir ekonomikos departamento vadovė Vaida Kalasevičienė, miesto savivaldybės Teisės skyriaus vedėja Laura Steponkienė ir SĮ „Šiaulių oro uostas“ l.e.p. direktorius Algirdas Ulčinas.

Savivaldybė, kaip derybinės grupės užduotį, o tuo pačiu ir derybų su UAB „Termicom“ pabaigos „produktą“ nurodė tikslias nustatytas investavimo sąlygas ir paruoštą galutinį investicijų sutarties projektą, kuris būtų parafuotas - t. y. su abiejų šalių atstovų parašais - ir tinkamas pateikti tvirtinimui miesto tarybai.

Kitas pirmojo derybinio susitikimo metu žengtas svarbus teisinis žingsnis – UAB „Termicom“ miesto savivaldybės pateikta mero ir administracijos direktoriaus pasirašyta deklaracija. A. Bartulis aiškina, kad jos esmę būtų galima suskirstyti į tris svarbiausius punktus: kiekviena derybų šalis ikisutartiniuose santykiuose turi elgtis sąžiningai - skaidriai, atvirai keistis visa reikšminga informacija; sutartis turi būti aiškinama ne formaliai, bet pagal esmę, tikruosius tikslus; jeigu kuri nors sutarties dalis derybų metu suteikia neproporcingą pranašumą vienai iš šalių, kita gali šios dalies nepriimti, kaip nesąžiningos.

A. Bartulio įsitikinimu, šie trys deklaracijos punktai parodo savivaldybės, kaip derybų šalies, tikruosius ketinimus, kad ateityje nekiltų ginčai dėl kokių nors neaiškumų ar nesutarimų. Dabar tokios pat deklaracijos laukiama ir iš UAB „Termicom“. Esą, taip bus paprasčiau baigus derybas pereiti į sutartinių santykių etapą ir sutartinių įsipareigojimų vykdymą.

Pirmojo derybinio susitikimo metu aptartas ir pats derybų planas. Pirmiausia UAB „Termicom“ turėtų pateikti techninę informaciją, ko jie tikisi iš Šiaulių miesto savivaldybės ir kokio lygio tai turėtų būti investicijos. Pavyzdžiui, kokia reikalinga infrastruktūra, kokie riedėjimo takai ir kt. Tik savivaldybei įvertinus visa tai tiek techninių, tiek finansinių galimybių požiūriu, būtų pasirašytas ketinimų protokolas, kuris yra neatsiejama investicijų sutarties dalis.

Vis dėlto, administracijos direktorius pabrėžia, kad būtent ikisutartinių santykių etape derybos gali apskritai nutrūkti, nė nepriėjus iki paties investicijų sutarties teksto. Nes pasikeitimas technine informacija kaip tik leidžia įvertinti būsimus prisiimamus įsipareigojimus.

Aptarus derybų planą, sutarta, kad abi šalys pradeda savo „namų darbus“. UAB „Termicom“ visą Šiaulių miesto savivaldybei reikalingą informaciją pažadėjo pateikti iki gruodžio 4 dienos. Po gruodžio 5 d. savivaldybė jau galės pradėti skaičiavimus ir įvertinti, ar užteks šiandienai numatytos savivaldybės investicijų galimybių ribos – 5 milijonų eurų. Jei ne, bus kreipiamasi į politikus ir sprendžiama, ką daryti toliau.