Įkalinimo bausmes atlikdami vyrai organizavo narkotikų pristatymą į slėptuves Klaipėdoje

4ad6d678df8d905002b4dd23238847f0b2a290d4
Klaipėda
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Trys vyrai, atlikdami įkalinimo bausmes, organizavo narkotikų pristatymą į slėptuves Klaipėdoje, nustatė pareigūnai.

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu veikiant organizuotoje grupėje. Kaltinimai šioje byloje pareikšti devyniems asmenims, pranešė prokuratūra.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikys Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, trys 26–39 metų vyrai, atliekantys laisvės atėmimo bausmes, subūrė organizuotą grupę, kaip įtariama, sunkiems ir labai sunkiems nusikaltimams vykdyti.

Manoma, kad trijulė iš įkalinimo vietos organizavo narkotinių medžiagų įgijimą, jų pristatymą į Klaipėdos mieste esančias slėptuves bei tolimesnį kvaišalų platinimą įtraukiant kitus asmenis.

„Surinktų duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad du laisvėje išvien su minėta trijule veikę vyrai iš sutartos slėptuvės paimdavo ten paliktus įvairius kvaišalus – kanapes, heroiną, kokainą, kuriuos galimai platino kitiems“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Dar trims bylos kaltinamiesiems, kurie, kaip įtariama, įsigijo kvaišalų iš minėtos organizuotos grupės narių, buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Vienam iš asmenų kaltinimai pareikšti dėl narkotinių medžiagų platinimo.

Prokuroro nutarimu vieno iš kaltinamųjų turtui – 7 tūkst. eurų – taikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas. Teisme bus siekiama šiuos, kaip įtariama, iš nusikalstamos veikos gautus pinigus, konfiskuoti.

Trys kaltinamieji teismo laukia būdami suimti, kitiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.