Įgyvendinamame projekte tiesiami bendrystės tiltai tarp skirtingų kartų

Kaunas
Kolpingo kolegija Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Š. m. gruodžio 7 d. Kolpingo kolegijoje svečiavosi, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) organizuojamo, projekto „Senjorai savanoriauja ir dalijasi patirtimi su jaunimu“ dalyviai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamu projektu siekiama atkreipti dėmesį į tai, jog spartus visuomenės senėjimas tampa dideliu iššūkiu visuomenei. Norint spręsti kasdien vis kylančias ekonomines, socialines, kultūrines problemas ir nesukelti nepasitenkinimo bei kartų tarpusavio trinties visi sprendimai turi būti pagrįsti kartų solidarumu.

Susitikimo metu išsamiau apie Kolpingo kolegijos veiklą ir jos išskirtinumą susirinkusiems papasakojo Kolpingo kolegijos direktorė ir lektorė dr. Ramunė Bagdonaitė-Stelmokienė. Lietuvos Kolpingo draugijos švietimo referentė ir Kolpingo kolegijos lektorė Jurgita Dambrauskienė supažindino dalyvius su Kolpingo draugijos veiklomis bei jos įkūrėjo Pal. Adolfo Kolpingo asmenybe. Kolpingo kolegijos lektorė doc. dr. Regina Navickienė dalyviams pravedė nuotaikingą paskaitą-ekskursiją apie Fluxus judėjimo idėjas ir jo pritaikymą turizme. M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo projektų vadovė Gileta Kierienė papasakojo apie „Sidabrinės linijos“ veiklą, akcentuodama, jog šioje savanoriškoje pagalboje – svarbi emocinė linija: čia savanoriai apie metus laiko telefonu bendrauja su vyresnio amžiaus žmonėmis ir per šį laiką neretai tampa gerais bičiuliais.

Susitikimo pabaigoje vykusioje diskusijoje dalyviai (MČTAU, Kauno miesto Trečiojo amžiaus universitetas, Kauno rajono Trečiojo amžiaus universitetas, Kolpingo kolegija, „Sidabrinė linija“) aptarė esamus projekto rezultatus, dalinosi ne tik savo įžvalgomis, bet ir projekto teikiama nauda tiek senjorams, tiek jaunajai kartai.