„Ignitis“ nutrauks sutartis daliai verslo klientų

„Ignitis“ nutrauks sutartis daliai verslo klientų
Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Didžiausias nepriklausomas ir visuomeninis elektros tiekėjas „Ignitis“ daliai verslo klientų pranešė nuo spalio 1 d. nutrauksiantis biržinės kainodaros neterminuotas sutartis.

 
Apie penktadienį paskelbė naujienų portalas „Delfi“, gavęs „Ignitis“ klientams siųsto laiško kopiją.
 
Laiške rašoma, kad „Ignitis“ nebeišgali tęsti sutarties esamomis sąlygomis, esą dėl išaugusių elektros savikainos kaštų ir ateities elektros rinkoje prognozuojamos įtemptos situacijos.
 
Anot „Ignitis“ atstovės Lauros Beganskienės, norimas nutraukti sutarties sąlygas, tiekėjui iš anksto įspėjus, galima koreguoti, o klientui nesutikus, sutartis būtų nutraukiama.
 
Ji nurodė, kad neterminuotos biržinės kainodaros sutartys su verslo klientais pasirašytos, kai „Nord Pool“ biržoje elektros kainos svyravo apie 50 Eur/MWh. Palyginimui, trečiadienį elektros biržos kaina Lietuvoje siekė 823 eurus, ketvirtadienį – 571, penktadienį – 515, o šeštadienį sieks 393 eurus.
 
„Ignitis“ argumentuoja, kad esant tokioms kainoms, fiksuota sutartyse numatyta dedamoji nebepadengia tiesiogiai su elektros kainos dydžiu tiesiogiai susijusių elektros balansavimo išlaidų, dėl ko turi būti keičiama.
 
„Dėl šios priežasties, laikydamiesi sutartyje numatytų terminų ir sąlygų klientus informavome apie sutarties nutraukimą ar sąlygų koregavimą“, – „Delfi“ cituoja „Ignitis“ atstovę L. Beganskienę.
 
ELTA primena, kad antras didžiausias nepriklausomas elektros tiekėjas „Perlas Energija“ jau rugpjūčio pradžioje pranešė, kad itin aukštų kainų biržoje yra priverstas atsisakyti fiksuotos kainos planų ir visus klientus perkelti į planą „Birža“. Ketvirtadienį tiekėjas paskelbė, kad ketina nutraukti veiklą.
 
Tuo metu trečiadienį 18–19 val. elektros kaina „Nord Pool“ biržoje Lietuvos, Latvijos ir Estijos zonose siekė maksimalią 4 tūkst. Eur/MWh ribą, o bendra visos dienos kaina viršijo 830 Eur/MWh.