„Ignitis grupė“ įsigijo vėjo jėgainių parko projektą Plungės rajone

„Ignitis grupė“ įsigijo vėjo jėgainių parko projektą Plungės rajone
Plungė
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ pasirašė akcijų pirkimo-pardavimo sutartį dėl bendrovės, vystančios vėjo jėgainių parką Lietuvoje, 100 proc. akcijų įsigijimo. Šio vėjo jėgainių parko, kurio bendra instaliuota galia sieks iki 218 MW, investicijos sudarys apie 300 mln. Eur., teigiama „Ignitis grupės“ pranešime žiniasklaidai.

„Šiuo sandoriu mes dar labiau plečiame projektų portfelį namų rinkoje Lietuvoje bei didiname savo žaliosios gamybos pajėgumus, sparčiau judėdami link pagrindinio grupės iškelto tikslo – iki 2030 metų pasiekti 4 GW instaliuotos žaliosios gamybos galios“, – sako Thierry Aelens, „Ignitis renewables“ vadovas.
 
Parką vystanti bendrovė jau yra pradėjusi projekto poveikio aplinkai vertinimą, projektas yra ankstyvoje vystymo stadijoje. Planuojama, kad parko komercinės veiklos pradžia bus 2026–2030 metais, pažymima pranešime.
 
Įgyvendinus šį projektą, „Ignitis Grupės“ žaliosios elektros energijos gamybos projektų portfelis siekia 4,8 GW, iš kurių 1,2 GW yra eksploatuojami, o 3,5 GW – statomi arba plėtojami pajėgumai. Iš visų statomų ir plėtojamų žaliosios energijos pajėgumų apie 2,2 GW yra Lietuvoje.