Ignalinos viešojoje  bibliotekoje istorikas, karybos tyrinėtojas Giedrius Petkevičius pristatė ketvirtąją savo knygą „Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos–Ukrainos karo dienoraštis“

resize_1200x900_thumbnail_img_20240307_170022
Ignalina
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ignalinos rajono savivaldybė

Istorikas, karybos tyrinėtojas Giedrius Petkevičius kovo 7 d. pristatė ketvirtąją savo knygą „Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos–Ukrainos karo dienoraštis“.

Istorikas, socialiniuose tinkluose save pristatantis Sausuolio slapyvardžiu, sakė, kad pirmosios trys jo knygos – „Didžiųjų karų paslaptys“, „Karo žmonės“, „Karo anatomija“ – daugiau skirtos XX a.  karybos istorijai.  Dienoraščio forma parašytoje naujausioje knygoje – karo Ukrainoje pradžia, vyksmas, informacija apie abiejų pusių ginkluotę, taktikas, propagandą. Skaitytojai čia ras istorines šiandienos karo paraleles su Antruoju pasauliniu ir Žiemos karu. „Norėjau suteikti žinių, kurios žmonėms padės geriau suprasti, ką jie mato karo reportažuose ir vaizdo įrašuose“, – sakė G. Petkevičius. Autorius rodė istorines ir menines fotografijas, atspindinčias žmogaus tragizmą karo kontekste,  karo pražūtingumą.  
 
Giedrius Petkevičius tarnavo Krašto apsaugos savanorių pajėgose, studijavo Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos fakultete. Žmogaus sielos gelmes ir tamsiąsias puses tyrinėjo dirbdamas psichologu su nuteistaisiais. Jis daug bendrauja su karininkais, domisi  pratybomis, Šaulių sąjungos veikla,  nagrinėja įvairius leidinius, dokumentus: „Karyba man jau seniai rūpi. Knygas rašau ne dėl mados, o norėdamas edukuoti žmones, nes  suprasti esminius dalykus labai aktualu, nuo to priklauso mūsų saugumas ir gyvybė...“. 
 
Pristatydamas savo knygoje apžvelgiamas temas, G. Petkevičius kalbėjo ir apie Rusijos grėsmę Lietuvai bei pažymėjo, kad nors kare  visada užtenka baisumų, rusų kariai pasižymi ypatingu žiaurumu ir netgi antžmogiškumu: „Istorija pateikia daugybę faktų, kai Rusijos pajėgos demonstravo du prieštaringus, tačiau vienas kitą makabriškai papildančius veiksmų scenarijus – žiaurumą užpultiesiems,  abejingumą nelaimėn patekusioms saviškių pajėgoms ir savo karių gyvybių  nuvertinimą“.
 
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Virginija Mesropian Giedriui Perkevičiui įteikė bibliotekos suvenyrą, dėkojo už ignaliniečiams skirtą laiką, įdomų pasakojimą. Visi norintys galėjo įsigyti knygų, pabendrauti su autoriumi asmeniškai. 

Skaitykite savo miesto naujienas!