Ignalinos rajono savivaldybė rengiasi galimam didesnės grupės ukrainiečių atvykimui ir organizuoja patalpų įrengimą

Ignalina
Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.
Lina Kovalevskienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ignalinos rajono savivaldybė

Ignalinos rajono savivaldybė rengiasi galimam didesnės grupės ukrainiečių atvykimui ir organizuoja patalpų įrengimą Linkmenų seniūnijos patalpose, buvusios mokyklos sporto salėje, taip pat šalia jos esančiose erdvėse, kur bus įrengtas valgomasis, virtuvė, remontuojamos asmens higienos patalpos.

Sausio 5 dieną Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lina Gladkauskienė Linkmenyse susitiko su Vilniaus Carito Ukrainiečių integracijos programos vadove Egle Masevičiūte, programos koordinatore ukrainiečių klausimais Birute Baliukevičiene ir Ignalinos Carito grupės vadove Jurgita Kasperavičiūte.

Buvo apžiūrėtos patalpos, susipažinta su esamomis sąlygomis. Vilniaus Caritas renka informaciją iš visų savivaldybių, kad prireikus būtų galima organizuoti nuo karo pabėgusių žmonių atvežimą.

,,Jau pora mėnesių laukiam prognozuoto antplūdžio ir kol kas didesnio judėjimo nematome, tačiau turime būti pasirengę...“,– sakė E. Masevičiūtė. Linkmenų seniūnijos specialistė Gendra Sirvydienė viešnioms parodė salę, kurioje jau paruoštos 48 vietos miegojimui (jų dar bus 28), taip pat apžiūrėtos tualetų ir dušo patalpos, virtuvė ir vieta valgomajam.

Ruklos pabėgėlių centras atvežė buitinės technikos: skalbimo ir džiovinimo mašinų, elektrinių viryklių, šaldytuvų, patalynės. Ignalinos rajono savivaldybės administracija organizuoja patalpų pritaikymą.

Jurgita Kasperavičiūtė pasakojo, kad Ignalinos Carito savanoriai palaiko ryšį su maždaug 60-čia Ignalinos rajone gyvenančių ukrainiečių, kuriems teikiama pagalba maisto produktais, aprūpinama higienos priemonėmis, taip pat padedama susitvarkyti dokumentus, organizuojamas nuvežimas į medicinos įstaigas, pasitaiko atvejų, kai karo išvargintiems ir netekčių skaudžiai paveiktiems žmonėms prireikia ir psichologo bei psichiatro pagalbos.

Ukrainiečių klausimais savivaldybėje besirūpinanti Lina Gladkauskienė dėkojo Jurgitai ir visiems Carito savanoriams, kurie prisideda ruošiant patalpas, nuolat mielai bendrauja ir bendradarbiauja sprendžiant jų problemas.