Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazija dalyvauja VĮ Valstybinių miškų urėdijos inicijuotame projekte „Pamokos miške“

thumbnail_2024-03-22-pamoka-miske
Ignalina
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ignalinos rajono savivaldybė

Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazija dalyvauja VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) inicijuotame projekte „Pamokos miške“, kurio tikslas – prisidėti prie moksleivių gamtamokslinio ugdymo ir praktinėmis pamokomis gilinti žinias miškininkystės srityje.

Ignalinos rajono savivaldybė  yra viena iš aštuonių savivaldybių, šiais mokslo metais dalyvaujančių projekte „Pamokos miške“.

Kovo 22 dieną biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius 7 klasės mokiniams organizavo pamoką miške „Kerpės. Kerpių rūšinė įvairovė, svarba ekosistemoms“. Naudodamiesi mobiliąja programėle iNatūralist, dirbdami grupėse, septintokai mokėsi atpažinti surastas kerpes, atliko paskirtas praktines užduotis miške.

Pamokoje dalyvavo VMU Žmonių ir kultūros skyriaus vyresnioji specialistė, projekto koordinatorė Rita Gecevičienė, Ignalinos regioninio padalinio gamtotvarkos specialistė Beatričė Grigaliūnaitė, Tverečiaus girininkas Vaidas Jusys ir girininkijos specialistas Darius Gudėnas. Projekto koordinatorė Rita pasidžiaugė, kad Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos pamokose miške dalyvauja ne tik septintokai, bet dalyvaus dar ir penktokai, palinkėjo sėkmingo projekto tęsinio gimnazijoje ir kitais mokslo metais.

VMU mentorė Beatričė akcentavo, kad labai smagu matyti vaikų susidomėjimą juos supančia gamta, miško augalais ir gyvūnais, kurių dažnai kasdieniniame gyvenime galima ir nepastebėti. Tikimasi, kad po tokių pamokų mokiniams dažniau kils noras tyrinėti gamtą ir ją saugoti. Gimnazijos mokiniai dar ne kartą atvyks pas miškininkus į pamokas miške.