Ignalinos kraštietės susibūrė prie Advento vainikų

Utena
Ignalinos sav. nuotr.
Reporteris Edita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Beveik mėnesį trunkantis Advento laikas paženklintas prasmingu tamsiausių dienų šviesos gimimo laukimu. Tai susikaupimo, apsivalymo ir apmąstymų metas bekeliaujant link šv. Kalėdų.

Vienas iš gražiausių artėjančių švenčių simbolių – Advento vainikas. Jo apskritumas žymi amžinybę, vienybę, šviesos pergalę, o keturios kas savaitę uždegamos žvakės – viltį, Betliejaus šviesą, džiaugsmą ir meilę. Advento vainikas pirmą kartą uždegtas dar XIX amžiuje. Jis populiarus ir dabar. Lapkričio 30 dieną Ignalinos krašto muziejus, kaip ir kasmet, pakvietė valandėlei nurimti, kūrybiškai nusiteikti ir patiems pasigaminti Advento vainikus.

Edukacijos dalyvės vainikus pynė iš eglių šakų, juos puošė kankorėžiais, riešutėliais, sudžiovintomis apelsinų skiltelėmis, blizgančiais žaisliukais. Visomis medžiagomis pasirūpino muziejus. Dirbta su dideliu džiaugsmu ir atidumu. Kiekviena savo sukurtą vainiką su geriausiais linkėjimais parsinešė į namus. Kaip sakė edukaciją vedusi ir savo didele patirtimi pasidalijusi muziejaus direktorė Renata Veličkienė, rankų darbas visada sušildo namus ir įstaigos erdvę. Gruodžio mėnesį muziejuje dar vyks kalėdinės namų puošybos edukacija.