Ignalinoje vieši svečiai iš Kronshageno (Vokietijos)

Ignalinoje vieši svečiai iš Kronshageno (Vokietijos)
Ignalina
Ignalinos raj.sav. nuotr.
Ignalinos raj. savivaldybės informacija Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Gražiai ir prasmingai tęsiasi prieš keletą metų užsimezgusi Lietuvos raudonojo kryžiaus draugijos Ignalinos skyriaus draugystė su Raudonojo kryžiaus draugija iš Vokietijos Kronshageno miesto.

Tam tikra prasme Lietuvos raudonojo kryžiaus Ignalinos skyriaus darbą perėmusi organizacija „AUXILIUM Ignalina“ išsaugojo draugystę su vokiečiais ir po kovidinio periodo pagaliau sulaukė svečių. Kaip visados – su labdaros siunta.

Ignalinos rajono meras Justas Rasikas nuoširdžiai dėkojo vokiečiams už svarią paramą, kartu akcentuodamas, jog socialinės paramos šiuo metu labiau lauktų ne valstybinėse institucijose, globos namuose gyvenantys, o vieniši, socialinę atskirtį išgyvenantys rajono gyventojai. Svečiai sutiko su mintimi, kad pagalba turi būti paskirstoma socialiai atsakingai ir turėtų pasiekti pačius jautriausius taškus.

Organizacijos „AUXILIUM Ignalina“ vadovė Irena Rapkauskienė pasidžiaugė, kad jai pavyko išlaikyti gerus ryšius su Kronshageno miesto Raudonojo kryžiaus draugija, patikino, kad jų dovanos – funkcinė lova, vaikštynės, higienos ir ligonių priežiūros reikmenys  - ras tuos, kam jų labiausiai reikia. Vokiečiai domėjosi pokyčiais vaikų globos įstaigose, mat prieš Kalėdas ketina atvažiuoti į Ignaliną su dovanomis globos įstaigose gyvenantiems vaikams. Džiaugėsi, išgirdę Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Linos Gladkauskienės informaciją, kad šiuo metu pastebimai sumažėjo globos reikalingų vaikų skaičius, kad jie globojami šeimynose, kad net pilnamečiai, studijuojantys buvę auklėtiniai gali sugrįžti į šeimynas savaitgaliams, atostogų, kad tarp čia gyvenančių ir gyvenusių užsimezga glaudūs ryšiai.

Ignalinos rajono savivaldybės  meras Justas Rasikas išreiškė viltį, kad draugystė tęsis ir jos neįveiks nei galimai sugrįšiantis COVID, nei kitokios bėdos. Draugystės įprasminimui apsikeista atminimo dovanėlėmis.

Po pietų Gisella ir Reinhardas, lydimi organizacijos „AUXILIUM Ignalina“ vadovės Irenos Rapkauskienės, su dovanomis vyks į Dūkšto globos namus. Kartu domėsis situacija, įvertins poreikius ir pagal galimybes tęs pagalbos teikimą.

Redakcija rekomenduoja