Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.
Lina KovalevskienėŠaltinis: Ignalinos rajono savivaldybė
Šventėje girdėjosi bildantys traukiniai, žiūrovus sutiko ir spektaklius pristatinėjo žavūs, jauni palydovai, o atidarymo scena virto senosios Ignalinos geležinkelio stoties peronu, kuriame šurmuliavo keleiviai, skambėjo vokalinio ansamblio ,,Iš širdies" dainos. Buvo prisimintas istorinis įvykis – 1860 m. pro Ignaliną prašvilpė pirmasis traukinys. Kitąmet nuo to laiko bus praėję 165 metai.
Stoties perone vystėsi istorijos. Viena jų – žavios skrybėlėtos mergaitės Ameli kelionė traukiniu. Atvykusi į Ignaliną, ji džiaugėsi vasaros diena nuostabios gamtos krašte: ežere plaukiojo valtimi, matė gulbes, jodinėjo, skraidė lėktuvu, Ginučių malūne malė miltus, bičių dūzgimo klausėsi Bitininkystės muziejuje... Paskui, po tiek patirtų įspūdžių, pavargusi užmigo traukinio vagone. Žilvino Bulavo kartu su bendraminčiais sukurto trumpo filmuko ,,Skrybėlaitė" idėją paskatino prisimintas nebylusis kinas ir Džeimso Skoto 1903 m. sukurta muzikinė pjesė „The Fascinator". Būtent ši muzika ir Ignalinos istorija įkvėpė Ignalinos nuotykingų sielų grupę pasinerti į pasakišką istoriją.
Teatrą mylinčius ignaliniečius ir svečius sveikino, visiems gerų įspūdžių ir puikių pasirodymų linkėjo savivaldybės meras Laimutis Ragaišis. ,,Džiugu, kad tiek metų Ignalinoje puoselėjamos teatrinės tradicijos. Dar neišblėso mūsų įspūdžiai po Bildučių festivalio, o šiandien jau džiaugiamės suaugusiųjų teatrais...".
Teatrinę šventę pradėjo rokiškėnai. Režisierius iš Ukrainos Dmytro Gusakov Rokiškio liaudies teatre pastatė detektyvinę pjesę su juodosios komedijos prieskoniu ,,Gerai arba nieko“. Taip sakoma apie mirusius, bet vienoje redakcijoje, mirus viršininkei, aistros ir nuoskaudos liejosi laisvai. Pabaigoje paaiškėjo, kad prie šios mirties visi prisidėjo...
Varėnos rajono Marcinkonių teatras ,,Giraitė" atvežė liaudišką komedija ,,Trys dzūkų gražuolės". Joje pasakojama apie gudrų berną, apgaudinėjusį ne tik dvi jį įsimylėjusias šeimininkės dukteris, bet ir jų motiną. Spektaklyje žavėjo sodri šneka, gyvas, smagus vaidinimas, scenoje blyksčiojo ugningas dzūkių temperamentas. Nuotaikingas spektaklis kvietė ,,nusjuokc ir susimąscyc, kokia gi toj galynga yra meilė".
Pertraukose tarp spektaklių puikiai pasirodė ir publiką džiugino Rokiškio priemiesčio Bajorų teatro ,,Šnekutis" dovanotos ,,Talaluškos" – linksmi pasakojimai, ketureiliai, dainos ir šposai. Nors Ignalinos teatras ,,Salos" ir režisierė Jolanta Narbutaitienė šiai Kaimynų teatrų šventei ir nepristatė premjerinio spektaklio, bet teatro narės Indrė Gruodienė, Birutė Vilčinskaitė, Skaistė Šerėnaitė, Danutė Lisauskienė, Asta Morkienė visgi sukūrė smagius, liežuvio už dantų nelaikančių moteriškaičių vaidmenis, kurie puikiai tiko pristatant Marcinkonių ir Bajorų liaudiškuosius teatrus.
Profesionalumu sužavėjo paskutinis šventės vakaro spektaklis – Tenesio Viljamso ,,Geismų tramvajus". Vienas garsiausių pasaulinės dramaturgijos kūrinių – psichologinė drama apie laimės troškimo ir žiaurios tikrovės, moralės ir instinktų konfliktą buvo itin vykusiai perteikta ir jausmiškai atskleista. Teatro režisierius Šarūnas Kunickas pasveikino pagrindinio vaidmens (Blanšos Dubua) atlikėją aktorę Rūtą Baškevičiūtę Lauciuvienę, kuri būtent Ignalinoje suvaidino savo 100-ąjį vaidmenį ir visus sužavėjo. Tai buvo išties stipru.
Vakaro programą papildė Ignalinoje ypač laukiama viešnia – dainų kūrėja ir atlikėja Vilija Radvilė iš Rokiškio. Jos nuostabios, širdį paliečiančios dainos tapo savotišku tiltu tarp muzikos ir teatro. Romantiška nuotaika, meilės ir nuoširdumo dvasia tiesiog sklandė ore.
Šventės uždaryme įteiktas tradicinis Plastiškiausio spektaklio prizas – ignaliniečio menininko R. Žievio sukurta skulptūrėlė, skirta kraštiečiui, plastinio teatro įkūrėjui Giedriui Mackevičiui atminti. Skulptūrėlę gavo ir tuo labai džiaugėsi Rokiškio teatro komanda.
Kaimynų teatrų šventė paliko gerą įspūdį ir gražų ženklą. Ignalinoje ji yra ne tik kultūros, bet ir draugystės, bičiulystės renginys. Organizatoriai dėkoja visiems dalyviams ir žiūrovams, tikėdamiesi, kad šventės tradicija tęsis dar daugelį metų, o Ignalina išliks gyvu, kūrybingu, patraukliu teatrinės kultūros židiniu.