Ieškoma naujo Klaipėdos muzikinio teatro vadovo

Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kultūros ministerija paskelbė konkursą į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pareigas.

Kaip trečiadienį pranešė ministerija, pretendentų prašymų laukiama iki liepos 3 dienos.

Konkursas rengiamas baigiantis dabartinės teatro vadovės Laimos Vilimenės kadencijai.

Kultūros ministro Simono Kairio teigimu, vadovauti šiai įstaigai reikš „kartu su teatro kolektyvu būti pagrindiniais klasikinio ir šiuolaikinio, eksperimentinio muzikinio teatro kultūros skleidėjais Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje“.

„Vadovas turėtų sudaryti sąlygas talentingiems jauniems ir pripažintiems Lietuvos bei pasaulio kūrėjams dalyvauti teatro veikloje, prisidėti kuriant ir plėtojant nacionalinį profesionalųjį scenos meną bei pristatant geriausius Lietuvos ir užsienio šalių scenos meno kūrinius jų laukiantiems žiūrovams“, – ministerijos pranešime teigia S. Kairys.

L. Vilimienė yra laimėjusi kitą ministerijos skelbtą konkursą į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovus, tačiau rezultatus apskundus buvusiam šio vadovui Jonui Sakalauskui taip pat jos atėjimui priešinantis daliai teatro kolektyvo, ji į pareigas nepaskirta. Operos ir baleto teatrui laikinai vadovauja Audrius Kundrotas.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras yra didžiausia Šiaurės ir Vakarų Lietuvos kultūros įstaiga, jai keliami tikslai – formuoti savitą profesionaliojo scenos meno kryptį ir pristatyti Lietuvoje ir užsienyje aukštos meninės vertės klasikinio ir šiuolaikinio profesionaliojo scenos meno kūrinius, ugdyti visuomenės poreikį profesionaliajam scenos menui, užtikrinti profesionaliojo scenos meno prieinamumą visoms šalies visuomenės grupėms.